bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 stycznia 2013
  • wyświetleń: 2184

Spadło zagrożenie przestępczością

W Bielsku-Białej spadło zagrożenie kradzieżami pojazdów, przestępczością rozbójniczą, włamaniami i kradzieżami. Bielscy policjanci chwalili się swoimi dokonaniami w 2012 roku podczas specjalnie powołanej konferencji prasowej.

I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł.insp. Krzysztof Chrobak omówił wyniki uzyskane przez pion kryminalny, które uplasowały bielską jednostkę na pierwszym miejscu w rankingu 32 śląskich komend, uwzględniając 17 obowiązujących parametrów ocennych. Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej podinsp. Jarosław Mańdok przedstawił wyniki uzyskane przez piony prewencji i ruchu drogowego.

W 2012 roku policjanci przeprowadzili łącznie 8308 postępowań przygotowawczych w formie śledztw i dochodzeń, ustalono blisko 6500 sprawców przestępstw, zgromadzono materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie zarzutów 3628 podejrzanym (w tym 1173 osoby zostały zatrzymane w policyjnym areszcie), ujawniono 275 nieletnich sprawców przestępstw, zastosowano środki zapobiegawcze: 169 tymczasowych aresztów, 230 dozory policyjne, 37 poręczeń majątkowych, zatrzymano 460 osób poszukiwanych.

Policyjne podsumowanie roku · fot. KMP Bielsko-Biała


Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Ireneusz Szwarga przedstawił stan bezpieczeństwa i omówił wyniki pracy policjantów garnizonu bielskiego. Określił również priorytety w walce z przestępczością w bieżącym roku. Szef bielskiego garnizonu podziękował za dotychczasową pracę wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym oraz przedstawicielom zaprzyjaźnionych służb mundurowych.

Odrębne podziękowania skierował do władz miasta i starostwa za udział oraz wsparcie przedsięwzięć podejmowanych na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Dzięki przeznaczeniu przez samorządy środków finansowych na ponadnormatywne służby, w 2012r. zorganizowano dodatkowe patrole w rejonach szczególnie zagrożonych.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.