Reklama

Wiadomości

  • 25 lipca 2023
  • wyświetleń: 1538

Radni pytają o trzeci PSZOK. "Bielszczanie na to czekają"

Grupa bielskich radnych, w interpelacji skierowanej do prezydenta Jarosława Klimaszewskiego, pyta o termin rozpoczęcia budowy trzeciego na terenie miasta PSZOK-u. Ich zdaniem Zakład Gospodarki Odpadami dysponuje już wszelkimi potrzebnymi dokumentami i może ją rozpocząć.

pszok
Czy w Bielsku-Białej powstanie trzeci PSZOK? Radni pytają prezydenta o termin rozpoczęcia budowy. · fot. ZGO


- Patrząc na rosnące zainteresowanie mieszkańców PSZOK-ami stoimy na stanowisku, że realizacja przedmiotowego przedsięwzięcia rozładuje kolejki w pozostałych Punktach - piszą radni Krzysztof Jazowy, Piotr Kochowski i Dariusz Michasiów. - W nowym PSZOK-u ma zostać uruchomiony także punkt napraw, na co z niecierpliwością czekają bielszczanie - dodają.

Warto przypomnieć, że pod koniec czerwca Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej ogłosił konsultacje społeczne dotyczące budowy trzeciego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Są one wciąż otwarte - ankiety znajdujące się pod tym linkiem można wypełniać do 21 sierpnia.

Interpelacja radnych wpłynęła do biura prezydenta we wtorek (18.07). Włodarz miasta ma 14 dni na odpowiedź, do sprawy będziemy wracać.

kr / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.