Reklama

Wiadomości

  • 22 lipca 2023
  • wyświetleń: 638

Bielscy strażacy na wakacyjnych obozach

Bielscy strażacy kontrolują bezpieczeństwo na obozach harcerskich i w miejscach, gdzie trwa wypoczynek dzieci i młodzieży. Przy okazji informują na jakie zagrożenia mogą natknąć się uczestnicy obozu w lesie, jak zachować się w sytuacji kryzysowej oraz jakim sprzętem dysponuje straż pożarna.

Bielscy strażacy na wakacyjnych obozach
Bielscy strażacy na wakacyjnych obozach - 07.2023 · fot. PSP Bielsko-Biała


Jak mówią w bielskiej Państwowej Straży Pożarnej, chodzi o zapewnienie uczestnikom tych obozów bezpieczeństwa, m.in. podczas wystąpienia groźnych zjawisk atmosferycznych. Od początku wakacji strażacy przeprowadzili pogadanki dla blisko 350 dzieci i młodzieży uczestniczących w wakacyjnych obozach.

- Dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa PSP we współpracy z kadrą obozów prowadzi szereg działań w obszarze prewencyjnym (zapobiegawczym), jak i operacyjnym (działania podjęte w sytuacji realnego zagrożenia) - mówi Patrycja Pokrzywa z PSP w Bielsku-Białej.

Warto wspomnieć, że wszystkie obiekty lub tereny, w obrębie których organizowany jest tego typu wypoczynek dzieci i młodzieży, w tym na obozach harcerskich pod namiotami, muszą uzyskać opinie właściwych miejscowo komendantów powiatowych (miejskich) PSP potwierdzające spełnianie wymagań ochrony przeciwpożarowej.

ar / bielsko.info

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.