Wiadomości

  • 17 lipca 2023
  • wyświetleń: 564

Czym kierować się przy wyborze sali weselnej? 5 wskazówek

Materiał partnera:

Młode pary zazwyczaj zaczynają poszukiwania sali weselnej z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Na najlepsze obiekty trzeba czekać nawet kilka lat, więc nigdy nie jest za wcześnie na to, aby rozejrzeć się za wymarzonym miejscem na swoje przyjęcie. Im wcześniej, tym większy wybór, ale czy to ułatwia podjęcie decyzji? Jest ona jedną z najważniejszych w życiu, dlatego warto się do niej odpowiednio przygotować. Zobacz 5 wskazówek, które ułatwią Ci to zadanie!

sala weselna


1. Lokalizacja - czy powinna ograniczać młode pary?Dzisiaj zdecydowanie krąg poszukiwań sal weselnych jest znacznie większy niż kiedyś. Nie wahamy się rezerwować obiektów znajdujących się kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt kilometrów od naszego miejsca zamieszkania. Po prostu, staliśmy się bardziej mobilni, a jeśli wybieramy salę weselną w hotelu możemy też zarezerwować od razu nocleg dla siebie i swoich gości. Czasem warto poszukać nieco dalej niż tylko w swoim mieści, aby odkryć niezwykle urokliwe miejsce, w którym jeszcze nikt z naszych bliskich nie miał okazji się bawić.

2. Przestrzeń - dopasowanie metrażu sali do liczby gościIm więcej gości planujesz zaprosić, tym większa powinna być sala weselna. To zrozumiałe, bo pozwala zapewnić każdemu uczestnikowi zabawny luz i swobodę na parkiecie i przy stole. Największe sale mają nawet 300-400 metrów kwadratowych co pozwala na pomieszczenie nawet 150-250 osób. Dużo jeszcze zależy od układu wnętrza i rozmieszczenia stołów wraz z krzesłami. Na etapie wyboru sali warto już wiedzieć mniej więcej, jak duże będzie wesele i skonsultować swoją decyzję z managerem obiektu.

Uwaga: Jeśli obiekt dysponuje 2-3 salami, dopytaj o to, czy będziesz mieć wyłączność na imprezę, czy może równocześnie będzie odbywało się inne przyjęcie.

3. Menu - jedzenie musi być dobre i dopasowane do gościLiczy się nie tylko to, jak smakuje jedzenie przyrządzane przez dany obiekt. Oczywiście najlepiej jest umówić się na jego degustację, przyjść na obiad czy kolację i poprosić o podanie kilku dań. To da Ci informacje o tym, z jakich składników korzystają kucharze, czy mają dobry smak i stylowo podają potrawy.

Ważne jest też to, czy kuchnia jest gotowa do realizowania specjalnych zamówień np. na menu wegetariańskie, bezglutenowe, dziecięce itd.

4. Wsparcie wedding plannera - opcja, którą pokochaszOrganizacja wesela to dodatkowy - obok pracy, nauki i innych zajęć - obowiązek. Osoby, które planują przyjęcie, zazwyczaj na tak dużą skalę robią to po raz pierwszy. Oznacza to zatem konieczność zaangażowania sporo czasu i energii w przygotowania. Dobrze, gdy sala zapewnia wsparcie wedding plannera. Np. w Olandii jest to osoba, która organizuje wesele od początku do końca, spełniając nawet najbardziej nietypowe życzenia swoich klientów.

5. Cena - ważna, ale nie najważniejsza. Dopytaj o szczegóły.Każdy chce wiedzieć, ile zapłaci za wesele. Nie miej oporów, aby poprosić o dokładny cennik i kosztorys, zresztą powinny być one ujęte w umowie podpisywanej z obiektem. Dopytaj też o to, co zawiera cena. Czasem to nie tylko „talerzyk”, ale też opieka wedding plannera, animator zabaw czy pokaz barmański.