Wiadomości

  • 13 lipca 2023
  • 14 lipca 2023
  • wyświetleń: 10099

Dobre wyniki bielskich maturzystów. Sześć szkół w regionie ze zdawalnością 100%

91-procentową zdawalnością egzaminów maturalnych mogą się pochwalić szkoły średnie z Bielska-Białej. Niewiele lepiej poszło abiturientom z powiatu bielskiego - tu zdawalność wyniosła prawie 95%.

matura
Maturzyści z regionu uzyskali dobre wyniki z tegorocznych egzaminów · fot. bielsko.info


Wyniki te przełożyły się na odpowiednio dwunaste (miasto Bielsko-Biała) i szóste (powiat bielski) miejsce w województwie, w skali 36 powiatów i miastach na prawach powiatu. Najlepszą zdawalność - rzędu 97,5% - zanotowano w Jaworznie.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie podała też wyniki poszczególnych szkół z Bielska-Białej i regionu. Absolwenci sześciu szkół z tego grona zdali wszystkie egzaminy w nowej formule. Są to:

  • Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach (90 przystępujących do egzaminu - 90 wydanych świadectw dojrzałości)
  • Dwujęzyczne Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Kopalińskiego w Bielsku-Białej (36 - 36)
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego - III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bielsku-Białej (36 - 36)
  • I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Bielsku-Białej (176 - 176)
  • V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku Białej (84 - 84)
  • Zespół Szkół Medycznych i Ogólnokształcących im. Hanny Chrzanowskiej - Liceum Ogólnokształcące nr VIII w Bielsku-Białej (125 - 125)


Pełne dane w tabeli poniżej:

Wyniki maturalne szkół z Bielska-Białej i Powiatu Bielskiego
Wyniki maturalne szkół z Bielska-Białej i powiatu bielskiego. Kliknij, aby powiększyć


Aby zdać maturę, należało zdobyć 30% punktów z trzech egzaminów pisemnych: z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego) oraz dwóch egzaminów ustnych (język polski oraz obcy). Abiturienci musieli też wybrać jeden egzamin na poziomie rozszerzonym, jednak bez progu zdawalności.

Warto przypomnieć, że w trakcie matur rozmawialiśmy z bielskimi maturzystami o ich wrażeniach:

kr / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.