REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 13 lipca 2023
  • 14 lipca 2023
  • wyświetleń: 10077

[FOTO] Zalane drogi i piwnice. Opady deszczu dały się we znaki mieszkańcom

Intensywne opady deszczu, które przechodzą dzisiaj (czwartek, 13 lipca) przez nasze miasto dają się we znaki mieszkańcom. Jak informuje portal Bielskie Drogi, zalanych zostało kilka ulic, podtopione zostały także piwnice. W czwartek obowiązywał alert 2. stopnia przed intensywnymi opadami deszczu z burzami.

Zalane ulice w Bielsku-Białej - 13.07.2023 · fot. Nadesłane przez czytelników


Informacje o podtopieniach pojawiły się na facebookowym profilu portalu http://www.bielskiedrogi.pl około godziny 12.30. Jak informował serwis, zalana została ul. Orkana, gdzie woda wlewała się do piwnic i niektórych niżej położonych lokali.

Na ul. Partyzantów w rejonie centrum miasta woda spływająca ze wzniesień zalała drogę. Na jezdni było kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt centymetrów wody. Spore utrudnienia były także na rondzie u zbiegu ulic Bestwińskiej i Daszyńskiego, a także pod wiaduktami na ulicach Grażyńskiego i PCK.

Całkowicie zalane zostało przejście podziemne na ulicy 11 Listopada. Działał tam zastęp strażaków z OSP Bielsko-Biała Lipnik.

Interwencja strażaków w przejściu podziemnym przy ul. 11 Listopada w Bielsku-Białej - 13.07.2023 · fot. Facebook / OSP Bielsko-Białą Lipnik


Jak przekazano portalowi bielsko.info w KM PSP w Bielsku-Białej, strażacy w naszym mieście oraz w gminach Jasienica i Wilkowice zostali zadysponowani w sumie 25 razy do zdarzeń związanych z intensywnymi opadami deszczu - to stan na godzinę 13.00. Interwencje dotyczyły przede wszystkim zatkanych przepustów i studzienek, kilka z nich związanych było z zalanymi piwnicami.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.