REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 10 lipca 2023
  • 17 lipca 2023
  • wyświetleń: 7356

[FOTO] Wyjątkowy pokaz przed Ratuszem. Pojazdy zachwycały swoim pięknem

Od środy, 12 lipca trwał 44. Międzynarodowy Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych (kategoria FIVA „B”). W sobotę na bialskim placu Ratuszowym odbył się pokaz elegancji. Zobaczcie zdjęcia!

Pokaz elegancji pojazdów zabytkowych na placu Ratuszowym - 15.07.2023 · fot. Fabian Żakowiecki / bielsko.info


W sobotę 15 lipca po starcie honorowym o godzinie 9.31 z centrum Szczyrku zawodnicy odwiedzili zamek w Grodźcu, po czym powrócili do Bielska-Białej, gdzie o 14.00 na Placu Ratuszowym rozpoczął się Konkurs Elegancji. Podczas wydarzenia zabytkowe samochody wraz z załogami w strojach z epoki pojazdu prezentowały się przed jury.

Sędziowie wyłonili i uhonorowali pucharami najpiękniejsze pojazdy wraz z załogami. Później uczestnicy Rajdu w asyście policji przejechali barwną kawalkadą przez miasto w kierunku Szczyrku. Wieczorem w SPA Hotelu META odbyło się uroczyste zakończenie Rajdu i wręczenie pucharów zwycięzcom imprezy.

Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych trwał od środyPokaz elegancji pojazdów zabytkowych na placu Ratuszowym - 15.07.2023
Pokaz elegancji pojazdów zabytkowych na placu Ratuszowym - 15.07.2023 · fot. Fabian Żakowiecki / bielsko.info


Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych ruszył w środę, 12 lipca, kiedy jego zawodnicy zostali przyjęci w SPA Hotelu "META" w Szczyrku, który jest również bazą wydarzenia.

W czwartek, 13 lipca po śniadaniu i odprawie zawodnicy wystartowali o godzinie 9.00 i w odstępach jednominutowych pojechali wg itinerera strzałkowego (książki drogowej) przez Węgierską Górkę do Istebnej, gdzie w hotelu złoty Groń przewidziano przerwę obiadową. Następnie uczestnicy zwiedzili Rezydencję Prezydenta, a wracając do Szczyrku mieli postój na parkingu kolejki gondolowej.

Pokaz elegancji pojazdów zabytkowych na placu Ratuszowym - 15.07.2023
Pokaz elegancji pojazdów zabytkowych na placu Ratuszowym - 15.07.2023 · fot. Fabian Żakowiecki / bielsko.info


W piątek po starcie o godzinie 9.00 trasa Rajdu prowadziła do Suchej Beskidzkiej, gdzie przeprowadzono próby sprawnościowe. Zaplanowano tam również przerwę obiadową w restauracji "Kasper Suski".

Rajd zorganizowany był przez Komisje Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Beskidzkiego, pod patronatem Prezydenta Bielska-Białej i Burmistrza Szczyrku, przy współorganizacji Polskiego Związku Motorowego, UM Bielsko-Biała i sponsorów. Bierze w nim udział ponad 60 załóg.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.