Wiadomości

  • 7 lipca 2023
  • 8 lipca 2023
  • wyświetleń: 4591

Jest gdzie uprawiać sport. Ale nie ma gdzie parkować...

Gorące lato i piękna pogoda sprzyjają rekreacji. W mieście terenów, gdzie można oddać się tej właśnie aktywności, przybywa. Problem w tym, że czasem nie ma jak przy nich zaparkować.

lotnisko Aleksandrowice
Jest gdzie uprawiać sport. Ale nie ma gdzie parkować... · fot. arch. Romana Matyi


W sprawie budowy miejsc parkingowych w pobliżu terenów rekreacyjnych przy lotnisku w Aleksandrowicach swoją interpelację do władz miasta skierował radny Roman Matyja.

- Wokół lotniska w Aleksandrowicach, kilka lat temu, miasto wybudowało ścieżkę spacerową wraz z torem do jazdy rowerem i na rolkach. Obiekt cieszy się do dzisiaj ogromnym zainteresowaniem, a w czasie weekendów, bywają tutaj tłumy ludzi. Przy skrzyżowaniu ulic Antycznej i Jeżynowej, jeszcze nie tak dawno, był prowizoryczny parking na kilkanaście samochodów. Od momentu, kiedy wybudowano tutaj rondo, parking zniknął - opisuje przedstawiciel mieszkańców.

Jak dodał, kierowcy nie mają gdzie zostawić swoich samochodów.

- Szukają więc miejsc gdzie popadnie ale na parkingach prywatnych im nie pozwalają, więc często pozostawiają pojazdy na trawnikach. Taka sytuacja jest niedopuszczalna, żeby obiekt rekreacyjny nie posiadał miejsc postojowych. Mówi się, że jest szansa, żeby parking powstał przy nowo powstającej ulicy Pieczarkowej - ale kiedy to będzie? Proszę więc, aby zmobilizować służby w celu wykonania prowizorycznych - chociażby z tłucznia - miejsc postojowych. Uważam, że przy odrobinie dobrej chęci i zaangażowaniu, znajdzie się kilka takich miejsc w pobliżu „pętli" rekreacyjnej lotniska w Aleksandrowicach - podkreślił Matyja.

Jak dowiedzieliśmy się w Ratuszu, "po tym jak niewielki plac postojowy po południowo-zachodniej stronie lotniska został zlikwidowany przy okazji rozbudowy ul. Łowieckiej i skrzyżowania z ul. Antyczną, ul. Zwardońską i ul. Jeżynową, miasto poszukuje innych lokalizacji dla wyznaczenia placu postojowego".

- Rozważana jest tymczasowa lokalizacja takiego placu w rejonie ul. Lotniczej na działce gminnej. Niemniej jednak, zwracając uwagę na oczekiwania i potrzeby mieszkańców, Miejski Zarząd Dróg przygotował wielowariantową koncepcję projektową pn.: "Budowa drogi KDZ-1 łączącej ulicę Cieszyńską z ulicą Zwardońską w Bielsku-Białej". W ramach opracowanych wariantów, priorytetem było stworzenie jak największej liczby miejsc postojowych wzdłuż planowanej drogi. MZD przedstawił i omówił te koncepcje z mieszkańcami podczas spotkań z Radą Osiedla Wapienica oraz w niezależnym spotkaniu z Aeroklubem- poinformował Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

Jak dodał, "obecnie nie wybrano jeszcze ostatecznego wariantu, ale szczegółowe informacje zostaną przedstawione wraz z ostateczną wersją projektu".

- Kolejny etap, czyli opracowanie dokumentacji projektowej, będzie zależał od możliwości finansowych Miasta. Istnieje możliwość, że takie zadanie znajdzie się w projekcie budżetu miasta na rok 2024 - podsumował wiceprezydent.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.