Reklama

Wiadomości

  • 29 czerwca 2023
  • wyświetleń: 607

[FOTO] Funkcjonariusze wyszkoleni do poszukiwań zaginionych

Policjanci z bielskiej komendy byli inicjatorami przeprowadzenia ćwiczeń dotyczących poszukiwań osób zaginionych. W dwudniowym treningu udział wzięło ponad 30 funkcjonariuszy z różnych służb, które biorą udział w akcjach poszukiwawczych.

Funkcjonariusze wyszkoleni do poszukiwań zaginionych - 15-16.06.2023 · fot. KMP Bielsko-Biała


Ćwiczenia odbyły się 15 i 16 czerwca. Wzięli w nich udział policjanci z bielskiej Komendy oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, ratownicy z Beskidzkiego GOPR-u, strażacy ochotnicy z OSP w Starym Bielsku oraz żołnierze z 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Celem ćwiczeń było poszukiwanie osób zaginionych w terenie górskim i zalesionym, przy wykorzystaniu wsparcia technicznego w postaci najnowszego systemu świadomości sytuacyjnej, drona i urządzeń lokalizujących aktualne położenie. W trakcie działań wykorzystano także quady oraz pojazdy terenowe. Zajęcia odbywały się zarówno w rejonie szlaków górskich, jak i dróg dojazdowych leśnych oraz w terenie zakrzewionym, kamienistym i podmokłym. Uczestnicy ćwiczyli współdziałanie, ale też wymieniali się doświadczeniami z poprzednich akcji.

W trakcie spotkania przeprowadzono także szkolenie z zakresu pierwszej pomocy z wykorzystaniem urządzenia AED. Ratownicy GOPR-u podczas wykładu omówili stosowaną przez nich taktykę poszukiwań z jednoczesnym przedstawieniem teoretycznego ujęcia tematu na podstawie przeprowadzonych badań uniwersyteckich.

Miejsce mobilnego centrum dowodzenia ćwiczeniami zlokalizowano w Kompleksie Pilsko-Jontek w Korbielowie, który znajduje się tuż przy szlaku prowadzącym na Halę Miziową i dalej na szczyt Pilska. Wybór taki padł z uwagi na doskonałe położenie dla turystów jako początek wymarszu szlakiem.

ar / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.