REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 23 czerwca 2023
  • 27 czerwca 2023
  • wyświetleń: 2751

Podpalenia w Kozach? Przesłuchano wytypowanego mężczyznę

Na terenie Kóz w ostatnim czasie miała miejsce seria pożarów. W pierwszej połowie czerwca mieszkańcy miejscowości napisali list otwarty do Komendanta Miejskiego Policji z apelem o pomoc w ujęciu podpalacza. W tym tygodniu została przesłuchana wytypowana przez nich osoba.

Interwencja straży pożarnej przy ul. Bielskiej w Kozach - 5.06.2023
Pożar wiaty - interwencja straży pożarnej przy ul. Bielskiej w Kozach - 5.06.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Przypomnijmy: 5 czerwca w godzinach późnowieczornych w rejonie kościoła w Małych Kozach doszło do pożaru wiaty, w której znajdowały się samochód dostawczy oraz drewno. Policja przekazała, że wpłynęła już opinia biegłego z zakresu pożarnictwa. Wynika z niej, że prawdopodobnie ogień został podłożony celowo.

To nie jedyny pożar, jaki miał miejsce od początku roku w Kozach oraz w bielskim Lipniku. Strażacy interweniowali w sumie 11 razy, a tylko w maju - aż 6.

27 maja doszło do pożaru hali magazynowej przy ulicy Dworcowej, a 31 maja do dwóch pożarów pustostanów - o godzinie 17.44 przy ulicy Bielskiej, a o godzinie 22.36 - przy ulicy Spacerowej. Więcej o sprawie pożarów w Kozach portal bielsko.info informował w artykule W Kozach grasuje podpalacz? Mieszkańcy zapowiadają samosąd.

O wystosowaniu przez mieszkańców listu do komendanta policji pisaliśmy w ubiegłym tygodniu w artykule: "Podejrzewamy, kto dopuszcza się zbrodni". Napisali do komendanta. W liście tym czytamy:

"Podejrzewamy, kto dopuszcza się zbrodni, ale nie jesteśmy w stanie zebrać śladów, ani udowodnić przestępstwa - pisali kozianie, dodając, że mężczyzna podejrzewany o podpalenia w ostatnim czasie wyszedł z więzienia.

"Odkąd mężczyzna wyszedł z więzienia, w naszej okolicy na nowo zaczęły pojawiać się podpalenia, pożary, a co za tym idzie - wszechobecny strach. Ostatni pożar został podłożony w ubiegły poniedziałek (list ma datę 9 czerwca - przyp. red.), tym razem dużo śmielej i bliżej budynku mieszkalnego, podpalając wiatę garażową oraz niszcząc znajdujące się w jej zasięgu pojazdy i sprzęt służący do pracy. Wszyscy mieszkańcy, a w szczególności sąsiedzi, są przerażeni zaistniałą sytuacją(...)".


Czy mamy do czynienia z podpaleniami? Jak podkreśla asp. szt. Katarzyna Chrobak, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej, wciąż trwa policyjne śledztwo. Przesłuchiwani są kolejni mieszkańcy miejscowości, analizowane są nagrania z monitoringu, na terenie Kóz i Bielska-Białej odbywają się wzmożone patrole. W tym tygodniu policja przesłuchała w charakterze świadka mężczyznę wytypowanego przez mieszkańców.

- Z uwagi na dobro śledztwa nie udzielamy szczegółowych informacji - podkreśla asp. sztab. Katarzyna Chrobak.

ar / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.