Reklama

Wiadomości

  • 26 czerwca 2023
  • 27 czerwca 2023
  • wyświetleń: 585

Nowe i wyremontowane wiaty przystankowe w mieście

Na terenie miasta są nowe i wyremontowane wiaty przystankowe. Chodzi o stacje Łagodna Szkoła (213), Katowicka Centralna (148) oraz Hałcnowska Wyzwolenia (118).

Nowy przystanek Hałcnowska Wyzwolenia
Nowy przystanek Hałcnowska Wyzwolenia · fot. Wydział Komunikacji UMBB


Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej zamontował kolejną nową wiatę przystankową. Trzymodułowa konstrukcja w kolorze grafitowym stanęła na przystanku Łagodna Szkoła (213) w kierunku centrum. Nowa wiata ma w siedziska o długości 2/3 długości wiaty oraz miejsce dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim lub podróżujących z dziećmi w wózkach; daje też swobodny dostęp do gabloty z informacjami dla pasażerów.

W czerwcu przeprowadzony został remont kapitalny wiaty na przystanku Katowicka Centralna (148) w kierunku. centrum. Konstrukcja wiaty została oczyszczona z odpadającej farby i w całości odmalowana. Na nowe wymienione zostały drewniane siedziska oraz poszycia dachowe.

Na przystanku Hałcnowska Wyzwolenia (118) w kierunku centrum, pozbawionym dotychczas infrastruktury przystankowej, posadowiona została wiata w wersji fit, przeniesiona z przystanku przy ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego (tam powstanie nowa infrastruktura przystankowa w ramach zadania pn. Rozbudowa ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Bielsku-Białej wraz z budową obiektu mostowego nad LK nr 139). Z uwagi na ograniczone możliwości terenowe nie było możliwe postawienie tam szerszej konstrukcji. Podobnie jak na ul. Katowickiej, wiata została w całości odmalowana, wymienione zostały siedziska oraz dach.

ar / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.