bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 stycznia 2013
  • wyświetleń: 1944

Zatrzymani chuligani w Bielsku

Policjanci z bielskiego samodzielnego pododdziału prewencji policji i funkcjonariusze z komisariatu III zatrzymali grupę pijanych chuliganów, którzy nie dość, że zdemolowali samochód, to jeszcze pobili mężczyznę, który zwrócił im uwagę. W trakcie interwencji jeden ze sprawców znieważył mundurowych.

Na ul. Modrzewskiego grupa pijanych chuliganów zdemolowała Opla Astrę, powodując uszkodzenia na kwotę 2.000zł. Świadek, który natknął się na wandali zwrócił im uwagę. W odwecie napastnicy rzucili się na niego z rękami. Mężczyzna natychmiast zaalarmował o zdarzeniu policjantów. Chwilę później mundurowi zatrzymali sprawców tego czynu - 16-letnią bielszczankę i jej czterech wspólników w wieku od 17-18 lat.

W trakcie zatrzymania najstarszy z nich nadal zachowywał się wyjątkowo agresywnie i arogancko wobec policjantów. Znieważał ich wulgarnymi słowami. Jak się szybko okazało, był on poszukiwany przez sąd, bo nie stawił się w wyznaczonym terminie w zakładzie karnym, gdzie czeka go kilkumiesięczna odsiadka kary pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa.

Jego dwaj młodsi koledzy również byli poszukiwani, gdyż nie wrócili w wyznaczonym terminie do ośrodka szkolno-wychowawczego. Badanie stanu trzeźwości zatrzymanych dało wyniki od 0,8 - 1,5 promila alkoholu. Przewieziono ich do policyjnego aresztu, natomiast 16-latka trafiła do Policyjnej Izby Dziecka. Zatrzymani usłyszeli zarzuty przestępstw, za które grozi im do 5 lat więzienia. Nieletnia za swoje czyny odpowie wkrótce przed Sądem Rodzinnym.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.