Wiadomości

  • 21 czerwca 2023
  • 22 czerwca 2023
  • wyświetleń: 1008

"Studiuj, jak lubisz" w Akademii WSB w Cieszynie

Artykuł sponsorowany:

Dołącz do studentów Akademii WSB w Cieszynie. Studiuj jak lubisz. W przyjaznej atmosferze ucz się od znakomitych wykładowców praktyków, jeśli tylko chcesz łącz studia z pracą, korzystaj z propozycji dodatkowych szkoleń, rozwijaj się!

Sprawdź - studia w Akademii WSB w Cieszynie


5 kierunków, 32 specjalności studiów I i II stopnia, możliwość studiowania hybrydowego, wysokie stypendia naukowe, sportowe i socjalne, możliwość studiowania w zagranicznych uczelniach partnerskich, zajęcia z doświadczonymi praktykami i współpraca z największymi firmami - to tylko niektóre atuty studiowania w Akademii WSB w Cieszynie. Wszystko z myślą o studentach, którzy mogą studiować, jak lubią - w cieszyńskim wydziale 3. w Polsce uczelni niepublicznej.

Kształcenie z myślą o studentachAkademia WSB kładzie nacisk na elastyczność kształcenia, dlatego oferuje studia w formie hybrydowej zarówno stacjonarne (studia dzienne) jak i niestacjonarne (studia zaoczne). Dzięki temu studenci mogą uczyć się w sposób, który najlepiej odpowiada ich preferencjom, jednocześnie oszczędzając na kosztach dojazdu. Motto Akademii WSB brzmi "Studiuję, jak lubię", dlatego uczelnia daje studentom możliwość dostosowania trybu nauki do swojego stylu życia.

dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB
dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB


- Jednym z naszych priorytetów jest indywidualizacja ścieżek kształcenia. Rozumiemy, że każdy student ma unikalne cele i zainteresowania, dlatego oferujemy elastyczność w wyborze przedmiotów i specjalizacji. Można dostosować swój program studiów do swoich pasji i aspiracji, tworząc ścieżkę nauki, która najlepiej odpowiada potrzebom studentów. Dajemy możliwość rozwijania zainteresować naukowych oraz publikowania w renomowanych czasopismach pod okiem mentorów naukowych. Dodatkowo, wierzymy w nagradzanie zaangażowania i osiągnięć naszych studentów i studentek. Dlatego oferujemy różnego rodzaju stypendia, w tym stypendia naukowe, sportowe i socjalne. Chcemy docenić ich wysiłek i zaangażowanie, motywując do dalszego rozwoju i osiągania wybitnych wyników - mówi dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB, Rektor Akademii WSB.

Cenne szkolenia dostępne bezpłatnieAkademia WSB zapewnia studentom i studentkom możliwość poszerzania swojej wiedzy i rozwijania twardych kompetencji. Dlatego w ofercie znajduje się szeroka gama bezpłatnych warsztatów, certyfikowanych kursów i szkoleń. Można zgłębiać takie tematy, jak projektowanie inżynierskie, etyczny hacking czy przewóz towarów niebezpiecznych. Te dodatkowe szkolenia pomagają zdobyć praktyczne umiejętności i wyróżnić się na rynku pracy, dając konkurencyjną przewagę. Dodatkowym, wartym podkreślenia elementem, jest specjalny program, który daje naszym studentom możliwość łączenia studiów dziennych z pracą, co dla wielu studentów jest naprawdę ciekawym rozwiązaniem. - Nasz unikalny model kształcenia praktycznego "3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz" to doskonałe rozwiązanie, które umożliwia połączenie nauki z pracą zawodową. Przy projektowaniu naszych programów kształcenia analizujemy potrzeby rynku pracy, dzięki czemu jesteśmy w stanie dostosować nasze zajęcia do aktualnych trendów i oczekiwań pracodawców - dodaje Rektor.

Studia dzienne tylko 3 dni w tygodniu?Studenci studiów dziennych w Akademii WSB swoje zajęcia na uczelni mają przez trzy dni w tygodniu - środę, czwartek i piątek. Pozostałe dni mogą - ale nie muszą - przeznaczyć na pracę, staże i praktyki. Uczelnia bardzo zachęca do aktywności zawodowej w czasie studiów stacjonarnych, ale praca oczywiście nie jest obowiązkowa. Tak realizowane studia, w ramach programu "3 dni studiujesz 2 dni pracujesz", zyskały wiele wyróżnień i nagród.

Sprawdź - studia w Akademii WSB w Cieszynie >>Najbardziej popularne specjalności studiów w Cieszynie to Kryminalistyka, Inżynieria oprogramowania i Digital marketing i zarządzanie sprzedażąKryminalistyka to propozycja dla osób zainteresowanych pracą w służbach mundurowych i organach ścigania. Studenci i studentki uczą się rozpoznawania i wykrywania przestępstw, stosując techniki kryminalistyczne. Zajmują się również psychologią sądową i profilowaniem sprawców, a także zdobywają praktyczne umiejętności w zwalczaniu przestępczości. Akademia WSB posiada własne profesjonalne laboratorium kryminalistyczne.

Studia na kierunku Informatyka w Akademii WSB umożliwiają zdobycie wszechstronnej wiedzy i praktycznych umiejętności z obszaru nowoczesnych technologii. Dzięki wirtualnym laboratoriom studenci mogą realizować projekty informatyczne na własnym komputerze, bez wychodzenia z domu. Program studiów obejmuje projektowanie i modelowanie systemów informatycznych, programowanie komputerów oraz naukę technologii sieciowych, a współpraca z firmami takimi jak Fujitsu, IBM, AWS i Microsoft pozwala na śledzenie najnowszych trendów w dziedzinie IT.

Digital marketing i zarządzanie sprzedażą to nowoczesne studia przygotowujące do prowadzenia własnej firmy handlowej lub agencji marketingowej i pracy w działach marketingu i sprzedaży każdej branży.

Kierunki studiów w CieszynieW Cieszynie Akademia WSB prowadzi otwartą rekrutację na 5 kierunków studiów: Informatykę, Zarządzanie i inżynierię Produkcji, Bezpieczeństwo narodowe, Studia menedżerskie oraz Zarządzanie. Dużym zainteresowaniem ze strony studentów cieszą się Grafika komputerowa i elementy rzeczywistości mieszanej, Bezpieczeństwo danych i informatyka śledcza, Logistyka i transport, Inżynier BHP, Zarządzanie jakością w produkcji i usługach, czy studia magisterskie: Lean management, Brand management - zarządzanie marką, Kadry i płace w praktyce, Zarządzanie zasobami ludzkimi, Zarządzanie jakością, Kryminalistyka i techniki śledcze, Zarządzanie i dowodzenie w sytuacjach kryzysowych.

RekrutacjaPodstawowym dokumentem jaki musi posiadać kandydat na studia jest świadectwo maturalne. Na podstawie świadectwa oraz dokumentu tożsamości w kilkanaście minut można zostać studentem i cieszyć się w spokoju resztą wakacji. Tegoroczni maturzyści rezerwują miejsce na studiach jeszcze przed oficjalnymi wynikami matur, dostarczając świadectwo po jego otrzymaniu. Akademie WSB w Cieszynie umożliwia rejestrację na studia całkowicie online z wykorzystaniem platformy Autenti, gdzie jednym kliknięciem kandydaci mogą podpisać dokumenty rekrutacyjne na dowolnym urządzeniu z dostępem do internetu.

Sprawdź - studia w Akademii WSB w Cieszynie >>"Studiuj, jak lubisz" w Akademii WSB w Cieszynie
Budynek Akademi WSB / Wydział Zamiejscowy w Cieszynie


Akademia WSB / Wydział Zamiejscowy w Cieszynie