Wiadomości

  • 19 czerwca 2023
  • 20 czerwca 2023
  • wyświetleń: 2670

Trener Rekordu Bielsko-Biała odchodzi

Po trzech i pół roku pracy z bielskimi trzecioligowcami drogi Rekordu i trenera Dariusza Mrózka rozchodzą się. Jak informuje klub, oferta przedłużenia umowy była na stole, jednak szkoleniowiec obrał inną ścieżkę kariery trenerskiej.

Dariusz Mrózek odchodzi z Rekordu
Dariusz Mrózek odchodzi z Rekordu · fot. Paweł Mruczek


Przypomnijmy: ligowy debiut D. Mrózka w pracy z biało-zielonymi przypadł na 7 marca 2020 roku, na wygrany 2:1 mecz z zielonogórską Lechią. Wskutek pandemii koronawirusa było to pierwsze i jedyne spotkanie rundy rewanżowej sezonu 2019/20. Po rozegraniu 18-u kolejek bielszczanie sklasyfikowani zostali na piątej pozycji w tabeli.

Pod wodzą 48-letniego szkoleniowca „rekordziści” rozegrali 105 ligowych spotkań. Bilans meczowy obejmuje 55 zwycięstw, 23 remisy i 27 porażek (bramki - 212:143). W kolejnych sezonach biało-zieloni zajmowali kolejno - szóste, czwarte i trzecie miejsce, dwukrotnie wygrywając klasyfikację Pro Junior System.

Z D. Mrózkiem na trenerskiej ławce piłkarze Rekordu dwakroć sięgali po Puchar Polski w podokręgu Bielsko-Biała, dwa razy sięgali po pucharowe trofeum w Śląskim Związku Piłki Nożnej. W ostatniej edycji Fortuna Pucharu Polski biało-zieloni dotarli do 1/16 finału rozgrywek, ulegając szczecińskiej Pogoni, po remisie 3:3 w podstawowym czasie z dogrywką, 11:12 w konkursie rzutów karnych.

ar / bielsko.info

źródło: Rekord Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.