Reklama

Wiadomości

  • 19 czerwca 2023
  • 24 czerwca 2023
  • wyświetleń: 2845

Skończyła podstawówkę i wybuchła wojna. Bielszczanka ma 100 lat!

100 lat skończyła mieszkanka Bielska-Białej Wanda Cinkowska!

Wanda Cinkowska
Wanda Cinkowska · fot. archiwum prywatne


Wanda Cinkowska urodziła się 18 czerwca 1923 roku w Rudzicy, jako najstarsze z siedmiorga dzieci Anny i Karola Łacioków. Jak wspomina, jej dzieciństwo było radosne i beztroskie - do czasu wybuchu wojny. Wtedy bowiem pani Wanda ukończyła właśnie szkołę podstawową i z miejsca musiała dorosnąć. Rodzina straciła wtedy dom oraz sporo inwentarza.

Po wojnie wyszła za mąż, w 1956 roku doczekała się jedynego syna Marka. Całe dorosłe życie mieszkała i pracowała w Bielsku-Białej. Była zatrudniona m.in. w Lenko, Bezalinie, a także w żłobku, jako opiekunka.
W 1985 roku na świat przyszły jej wnuki, bliźnięta Magda i Łukasz.

Będąc już na emeryturze, pani Wanda pomagała w wychowaniu wnucząt oraz w gospodarstwie domowym syna i synowej. Chętnie chodziła po górach, dużo czytała, rozwiązywała krzyżówki, a także szyła lub robiła na drutach. W 2023 roku na świat przyszła jej prawnuczka, która otrzymała imiona Milena Wanda.

Z okazji urodzin przedstawiciele bielskiego samorządu złożyli jubilatce gratulacje.

ar / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.