Reklama

Wiadomości

  • 18 czerwca 2023
  • wyświetleń: 1462

Chcieliby grillować i pograć w piłkę. Dostaną ławki?

Mieszkańcy Hałcnowa wpadli na pomysł, by w tym rejonie miasta powstało m.in. miejsce do wspólnego grillowania. Odpowiedź władz miasta nie daje na to zbytnich nadziei.

grill
Chcieliby grillować i pograć w piłkę. Dostaną ławki?


O rozważenie możliwości uzupełnienia zagospodarowania parku na Kępie Hałcnowskiej w Bielsku- Białej do w władz miasta zaapelował radny Edward Kołek. Jak przypomniał, obecnie w parku mieszkańcy mają do dyspozycji siłownię „pod chmurką" i plac zabaw dla dzieci, a także kilka ławek i koszy na śmieci.

- Czekamy na powstanie skateparku, według projektu obywatelskiego złożonego do bielskiego budżetu obywatelskiego. W moich rozmowach prowadzonych np. z mieszkańcami pobliskiego osiedla mieszkaniowego pojawiają się prośby o uzupełnienie „oferty" służącej dobremu, przyjemnemu i pożytecznemu spędzaniu wolnego czasu o porządne i bezpieczne - z punktu widzenia ochrony przeciwpożarowej - miejsca na grilla , przy których mogliby się hałcnowianie integrować, o mini boiska do badmintona czy siatkówki plażowej, o więcej ławek czy koszy na śmieci. Wierzę, iż w budżecie roku 2023 uda się wygospodarować środki na chociaż niektóre z wymienionych przeze mnie urządzeń. Powstałoby w ten sposób w Hałcnowie swoiste centrum rekreacji i wypoczynku, które uprzyjemniałoby życie starszym i młodszym hałcnowianom -zaapelował przedstawiciel bielszczan.

Jak w odpowiedzi poinformował Adam Ruśniak, zastępca prezydetna Bielska-Białej, "planowane jest doposażenie parku na Kępie Hałcnowskiej w ramach złożonego z inicjatywy m.in. Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej, projektu Budżetu Obywatelskiego na rok 2023 pn. „Ochotnicy i dzielnice”.

W projekcie jednak próżno zauważyć ani miejsc do grilla, ani boisk. Jak czytamy na stronie budżetu obywatelskiego miasta dostępnym pod tym linkiem , projekt w przypadku Parku Orchidea oprócz rozbudowy skateparku zakłada uzupełnienia wyposażenia o leżaki parkowe i ławki.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.