Wiadomości

  • 12 czerwca 2023
  • 13 czerwca 2023
  • wyświetleń: 538

Butelki PET i słoiki PET - bezpieczne opakowania dla produktów

Materiał partnera:

]Butelki PET i słoiki PET mają niezwykle szerokie zastosowanie. Wykorzystanie opakowań tego typu niesie za sobą szereg korzyści, dlatego też jest to rozwiązanie bardzo chętnie stosowane w branży kosmetycznej, spożywczej, farmaceutycznej, chemicznej lub samochodowej. Atutem opakowań PET jest możliwość ich recyklingu, dlatego też butelki oraz słoiki PET idealnie wpasowują się w wymagania rynku odnośnie wpływu opakowań z tworzyw sztucznych na środowisko naturalne.

Butelki PET i słoiki PET


Szerokie zastosowanie butelek PET i słoików PET w wielu branżachButelki PET oraz słoiki PET to uniwersalne opakowania na produkty każdego rodzaju. Wiele branż wykorzystuje tego rodzaju opakowania, dlatego też z plastikowymi butelkami mamy do czynienia praktycznie każdego dnia. Głównym powodem stosowania wspomnianych opakowań jest duża elastyczność w zakresie projektowania. Butelka bądź słoik PET mogą występować w wielu rozmiarach i kształtach. Ze względu na powszechne wykorzystanie opakowań w branży farmaceutycznej, kosmetycznej lub spożywczej konieczne jest, aby producent butelek PET oraz słoików PET przeprowadzał niezbędne badania na każdym etapie produkcji. Opakowania muszą być bezpieczne dla przechowywanych w nich produktów. Ważne jest również, aby przeszły one wymagane testy, które pozwalają bezpiecznie je użytkować. Wykorzystanie w produkcji wyłącznie certyfikowanych surowców sprawia, że opakowania PET mogą mieć bezpośredni kontakt z żywnością, bowiem są one zgodne z najbardziej wymagającymi przepisami oraz zasadami na poziomie krajowych i międzynarodowy.

Butelki PET i słoiki PET


Tanie i lekkie opakowania PETOpakowania PET charakteryzuje wysoki stopień wytrzymałości, dzięki czemu produkt przechowywany wewnątrz jest w pełni zabezpieczony. Jest to cecha istotna nie tylko w przypadku żywności, leków czy suplementów diety, ale także dla produktów z kategorii chemii domowej lub samochodowej. Niezbędne jest również zastosowanie właściwych zakrętek, które będą stanowić zabezpieczenie przed dziećmi.

Butelki PET oraz słoiki PET to opcje zdecydowanie tańsze niż opakowania wykonane ze szkła czy metalu. Jest to zatem propozycja dla firm, które niekoniecznie dysponują wysokim budżetem. Atutem opakowań jest również ich niewielka waga, dzięki czemu są one bardzo łatwe w transportowaniu. Warto wspomnieć o ekologicznej wartości opakowań PET. Zużyte butelki bądź słoiki wykonane z tworzywa PET z powodzeniem mogą być poddawane procesowi recyklingu.