bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 stycznia 2013
  • wyświetleń: 2473

Pielgrzymka śladami apostołów

Oryginalną formą uczczenia Roku Wiary w diecezji bielsko-żywieckiej będzie biblijno-archeologiczna pielgrzymka śladami apostołów, Ojców Kościoła i pierwszych soborów powszechnych.

wycieczka
fot. diecezja.bielsko.pl


diecezja
Diecezja bielsko-żywiecka zaprasza na pielgrzymkę śladami apostołów. · fot. diecezja.bielsko.pl


Wyprawę, podczas której uczestnicy odwiedzą m.in. Istambuł, Perge, Tars, Efez, Pergamon czy Troję, organizuje od 3 do 15 lipca br. Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Bielsku-Białej. Wezmą w niej udział jednak nie tylko katecheci.

Zdaniem ks. dr Marka Studenskiego dyrektora kurialnego wydziału, pielgrzymka do źródeł wiary może być dobrym „akordem” wieńczącym rok katechetyczny.

- Dwa lata temu byliśmy już w Ziemi Świętej z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim, a teraz chcemy udać się do miejsc związanych z Dziejami Apostolskimi. Przejdziemy śladami apostołów, przede wszystkim św. Pawła, dzięki któremu wiara w Jezusa Chrystusa dotarła i do nas, św. Jana, św. Filipa. Będziemy też w miejscach, gdzie rozegrały się najważniejsze z perspektywy chrześcijaństwa wydarzenia pierwszego tysiąca lat naszej tradycji - mówi kapłan.

Pielgrzymka ma być zarówno formą wypoczynku jak i pogłębionej formacji biblijnej. Przewodnikiem będzie ks. prof. Roman Bogacz, biblista, prodziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Uczestnicy otrzymają także zaświadczenie papieskiej uczelni o udziale w obozie naukowym.

Ks. Studenski wyjaśnia, że odwiedzanym miejscom nie będą towarzyszyły wykopaliska, a jedynie pogłębiony komentarz biblijny. Na trasie pielgrzymki rozpoczynającej się od Istambułu znajdą się m.in. starożytna Antiochia, Kapadocja, Pammukale, Hierapolis, Efez czy Troja.

- Choć wiele z tych miejsc ma dziś charakter muzealny, wchodzi się tam za wykupieniem biletów, to przecież będziemy tam sprawować Eucharystię, tam będzie głoszone Słowo Boże. Dzięki pielgrzymom, przyjeżdżającym tam z całego świata, te miejsca nadal żyją wiarą - podkreśla ksiądz.

W pielgrzymce mogą wziąć udział księża, katecheci oraz wszyscy chętni. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.katecheza.bielsko.pl. Wciąż są wolne miejsca i przyjmowane są zgłoszenia zainteresowanych udziałem w pielgrzymce.

ab / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.