Reklama

Wiadomości

  • 9 czerwca 2023
  • wyświetleń: 3265

Pijana nastolatka leżała w parku. Jej życie było zagrożone

Strażnicy miejscy z Bielska-Białej udzielili pomocy nastolatce w stanie upojenia alkoholowego. Do interwencji doszło w środę, 7 czerwca około godziny 16.30, kiedy dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie o kobiecie leżącej w parku za Urzędem Miejskim.

straż miejska, patrol, radiowóz
Pijana nastolatka w parku. Jej życie było zagrożone - zdj. ilustracyjne · fot. Straż miejska w Bielsku-Białej


- Wysłany na miejsce zdarzenia patrol potwierdził informację. Na trawniku leżała nieprzytomna nastolatka, z którą nie było kontaktu. W trakcie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej strażnicy wyczuli od leżącej silną woń alkoholu. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe i policję. Z uwagi na zagrożenie dla życia, wezwane pogotowie ratunkowe przewiozło piętnastolatkę do szpitala - relacjonuje bielska straż miejska.

Strażnicy przypomnieli, że zgodnie z art. 208 Kodeksu karnego, kto rozpija małoletniego dostarczając mu napój alkoholowy, ułatwiając jego spożycie lub nakłaniając go do spożycia takiego napoju, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.