bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 stycznia 2013
  • wyświetleń: 1428

20-latek ujęty po krótkim pościgu

Policjanci z bielskiego samodzielnego pododdziału prewencji zatrzymali w pościgu 20-latka, który był poszukiwany, bo czekał go ponad półroczny pobyt w zakładzie karnym za kradzieże.

W czwartek wieczorem na ul. Piastowskiej policjanci zauważyli młodego mężczyznę, który pokonał jezdnię w miejscu niedozwolonym. Postanowili go wylegitymować, ale gdy tylko zbliżyli się do sprawcy, ten rzucił się do ucieczki. Policjanci szybko dogonili uciekiniera, ale jego zachowanie wyraźnie wskazywało, że za wszelką cenę będzie chciał uniknąć zatrzymania. Szarpał się, wyrywał, a w trakcie, gdy był obezwładniany uderzył jednego z policjantów łokciem w twarz.

Szybko zakuto go w kajdanki. Równie szybko wyszedł na jaw powód, dla którego tak desperacko uciekał i nie była to bynajmniej chęć uniknięcia mandatu za przejście w miejscu niedozwolonym. Okazało się, że czeka go odsiadka siedmiu miesięcy pozbawienia wolności za kradzieże.

Śledczy z komisariatu III ustalili ponadto, że sprawca ma na swoim koncie także uszkodzenie mienia. Przed miesiącem wybił bowiem szybę w salonie jednej z sieci telefonii komórkowych przy bielskiej ul. Cieszyńskiej. Zanim trafił do aresztu, usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej policjantów i uszkodzenia cudzego mienia, za co może mu grozić kolejne 5 lat za kratami.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.