REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 8 czerwca 2023
  • 11 czerwca 2023
  • wyświetleń: 10185

Kolarki walczyły o życie. Skazano sprawczynię tragicznego wypadku

Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej wydał wyrok skazujący kierującą samochodem osobowym, która 1 czerwca 2020 roku w Wilkowicach spowodowała tragiczny wypadek, w którym ciężko ucierpiały kolarki Katarzyna Konwa oraz Rita Malinkiewicz. Informację przekazał w mediach społecznościowych radca prawny Marcin Anczykowski.

Wypadek w Wilkowicach - 1.06.2020
Wypadek w Wilkowicach - 1.06.2020 · fot. Bielskie Drogi


Przypomnijmy, jak informowaliśmy w artykule "Dramat podczas treningu na szosie. Dwie młode kobiety walczą o życie!", w poniedziałek, 1 czerwca 2020 roku około godziny 16.30 na ul. Żywieckiej w Wilkowicach doszło do bardzo poważnego wypadku drogowego, w którym ucierpiały dwie młode kobiety w wieku 25 i 30 lat.

Na miejscu interweniowały wszystkie służby ratunkowe, w tym także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Poszkodowane zostały Rita Malinkiewicz, dawniej reprezentantka Polski w kolarstwie górskim i mistrzyni Polski juniorów, a także Katarzyna Konwa.

Wypadek w Wilkowicach - 1.06.2020 · fot. Bielskie Drogi


Jak poinformował radca prawny Marcin Anczykowski w czwartek, 8 czerwca, "po ponad roku postępowania sądowego, 10 rozprawach, przesłuchaniu świadków i biegłych, Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej uznał kierującą winną spowodowania wypadku, w którym Kasia i Rita cudem uniknęły śmierci".

- Sąd nie miał wątpliwości co do okoliczności zdarzenia oraz winy oskarżonej. Kierująca do końca nie przyznawała się do winy, nie wyraziła skruchy i nie przeprosiła za spowodowanie tak ogromnego cierpienia, jednakże sąd słusznie nie podzielił jej stanowiska - dodał radca prawny Anczykowski.- Niestety to jeszcze nie koniec walki, ponieważ wyrok jest nieprawomocny i szykujemy się na postępowanie apelacyjne. Obie dziewczyny były niezwykle dzielne, dały radę stanąć w sądzie naprzeciwko oskarżonej i opowiedzieć o dramatycznych następstwach wypadku. Jestem z Was dumny! - podsumował radca prawny Marcin Anczykowski.

Wyrok, jaki otrzymała kierująca Oplem, to 1 rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata okresu próby, otrzymała również zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto zasądzono nawiązkę w kwocie po 20 000 zł dla każdej z poszkodowanych kolarek.

Loading...

mp / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj