bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 stycznia 2013
  • wyświetleń: 5243

Stadion Miejski rośnie w oczach

Postęp prac na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej widać gołym okiem. Warunki atmosferyczne nie mają praktycznie żadnego wpływu na realizację harmonogramu robót.

Na trybunie północnej wykonano prawie w całości zasadnicze prace ziemne oraz ponad połowę głównej konstrukcji. Rozpoczęto już budowę widowni stadionu, która składa się z prefabrykowanych stopni. Prefabrykacją i montażem stopni zajmuje się firma, która wykonywała takie same prace na Stadionie Narodowym oraz na stadionie we Wrocławiu.

Zasadnicza część wykonanej konstrukcji żelbetowej posiada już docelową powierzchnię zewnętrzną z betonu architektonicznego. Rozpoczęto także scalanie szkieletu zadaszenia stadionu wykonywanego z profili rurowych. W najbliższych dniach rozpocznie się jego montaż nad trybuną północną. Konstrukcję nośną zadaszenia stanowić będzie układ dźwigarów.

Stadion Miejski rośnie w oczach · fot. UM Bielsko-Biała


W następnym etapie, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, planuje się pokrycie dachu przezroczystymi płytami poliwęglanowymi. Zadaszenie korony stadionu usytuowane będzie na wysokości ok. 24 m. Wykonawca prowadzi równocześnie niezbędne roboty związane z budową sieci i instalacji sanitarnej.

Wykonano już także niemal w całości wykopy oraz fundamenty pod trybunę południową Stadionu Miejskiego. W tej części inwestycji wykopy są najgłębsze i dochodzą do około 6 metrów. Udało się już także dokonać przekładki kabla energetycznego wzdłuż ul. Żywieckiej, który kolidował z budową. Niebawem wykonawca przystąpi do robót żelbetowych na trybunie południowej.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.