Reklama

Wiadomości

  • 9 czerwca 2023
  • 11 czerwca 2023
  • wyświetleń: 1807

Korekta rozkładu jazdy pociągów. Ważne zmiany dla podróżnych

W niedzielę, 11 czerwca wejdzie w życie kolejna rozkładu jazdy pociągów Kolei Śląskich, która będzie obowiązywać do 2 września. Pojazdy przewoźnika, po długiej przerwie spowodowaną przebudową czechowickiego węzła kolejowego, ponownie będą obsługiwać stację Goczałkowice-Zdrój. Powróci także sezonowe połączenie KŚ do Zakopanego.

Dzień Bez Samochodu - w pociągach KŚ można otrzymać gadżety
Korekta rozkładu jazdy pociągów. Obsłużą przebudowany przystanek · fot. Koleje Śląskie


- Wraz z wejściem w życie korekty rozkładu jazdy przywrócimy obsługę odcinka Chałupki - Bohumín, a także postoje na przystankach Goczałkowice-Zdrój i sezonowo Dąbrowa Górnicza Pogoria. Prowadzone remonty wymuszą zawieszenie postojów na przystankach Rybnik Paruszowiec oraz Bielsko-Biała Północ, jednak we współpracy z lokalnymi operatorami komunikacji miejskiej i miastami Rybnik oraz Bielsko-Biała zapewnimy możliwość honorowania biletów w liniach autobusowych umożliwiających dojazd do okolic przystanków - informują Koleje Śląskie.

W dalszym ciągu będą prowadzone prace na linii kolejowej do Tarnowskich Gór, ale mając na uwadze wnioski podróżnych przygotowaliśmy zmiany w obsłudze przystanków komunikacji zastępczej. W lipcu zakończą się zasadnicze prace w stacji Oświęcim, z kolei pociągi kursujące pomiędzy Rybnikiem a Raciborzem zostaną skierowane trasą objazdową, a pominięte przystanki zostaną obsłużone komunikacją zastępczą. Autobusy pojawią się również w ostatnim tygodniu wakacji pomiędzy Wodzisławiem Śląskim a Chałupkami w celu umożliwienia budowy przystanku Wodzisław Śląski Centrum.

Na odcinku Bielsko-Biała Główna - Żywiec, Milówka - Zwardoń oraz Myszków - Częstochowa w wybrane noce zostanie wstrzymany ruch pociągów, a przewóz będzie realizowany autobusami komunikacji zastępczej. Pociągiem Ornak dotrzemy do Zakopanego, jednak w drodze powrotnej wyjazd z Zakopanego umożliwi pociąg PolRegio, który dowiezie pasażerów do Poronina na oczekującego Ornaka w kierunku Katowic.

Szczegółowy wykaz zmianS5 Katowice - Pszczyna - Czechowice-Dziedzice - Bielsko-Biała - Żywiec - Zwardoń
S51 Katowice - Żywiec - Nowy Targ - Zakopane


Od 11 czerwca do odwołania pociągi nie będą zatrzymywać się na przystanku Bielsko-Biała Północ ze względu na budowę wiaduktu w ciągu ul. Kwiatkowskiego. Dowóz do przystanku zostanie zapewniony autobusami MZK Bielsko-Biała na podstawie ważnego biletu kolejowego. Szczegółowe informacje o organizacji ruchu, w tym zakresie honorowania, liniach objętych honorowaniem, a także mapą przystanków znajdują się dedykowanym materiale informacyjnym. Więcej o tym portal bielsko.info pisał w artykule „Trwa rozbiórka wiaduktu. Co z przystankiem kolejowym?”.

Wraz z wejściem w życie korekty rozkładu jazdy pociągi będą ponownie zatrzymywać się na przystanku Goczałkowice-Zdrój. Postoje w Goczałkowicach-Zdroju będą realizowane wyłącznie przez pociągi linii S5.

Pociąg Sprinter Ornak będzie kursować od 24 czerwca do 31 sierpnia. Poranny pociąg dotrze do Zakopanego, z kolei popołudniowy kurs wyruszy z Poronina. Dojazd do Poronina zostanie zapewniony pociągiem PolRegio Podhalańskiej Kolei Regionalnej.

W dniach 3 - 7 lipca, 10 - 14 lipca oraz 22 - 24 sierpnia rozkład jazdy wybranych pociągów wariantowany ze względu na planowane ograniczenia przepustowości na szlaku Czechowice-Dziedzice Południowe - Bielsko-Biała Główna związane z budową wiaduktu oraz naprawą przejazdu.

W godzinach nocnych są planowane przerwy w ruchu wymagające uruchomienia komunikacji zastępczej. Autobusy zastąpią nocne pociągi w następujący sposób:
  • Od 19/20 do 23/24 czerwca na odcinku Milówka - Zwardoń,
  • 17/18 lipca na odcinku Bielsko-Biała Główna - Żywiec,
  • 27/28 lipca, 28/29 lipca oraz 31 lipca / 1 sierpnia na odcinku Wilkowice Bystra - Żywiec, Od 7/8 do 10/11 sierpnia na odcinku Łodygowice - Żywiec.


Dokładne godziny odjazdów oraz terminy kursowania pociągów dostępne są w Liniowym Rozkładzie Jazdy publikowanym na stronie internetowej Spółki Koleje Śląskie oraz w internetowych wyszukiwarkach połączeń i na plakatach sporządzanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. (dostępnych m.in. na dworcach kolejowych i peronach). Liniowy Rozkład Jazdy będący oficjalnym rozkładem jazdy Kolei Śląskich zawiera pełne tabele rozkładowe poszczególnych linii na cały okres zamknięciowy.

Infolinia o utrudnieniach w kursowaniu pociągów Kolei Śląskich, Biuro Obsługi Klienta, Obsługa osób niepełnosprawnych (czynna całodobowo przez 7 dni w tygodniu): tel.: + 48 32 428 88 88.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.