Reklama

Wiadomości

  • 1 czerwca 2023
  • wyświetleń: 855

Pożar pustostanu w Kozach. Interweniowały 4 zastępy straży pożarnej

W środę, 31 maja około godziny 22.35 strażacy zostali zadysponowani na ulicę Spacerową w Kozach. Doszło tam do pożaru pustostanu.

Pożar pustostanu w Kozach - 31.05.2023
Pożar pustostanu w Kozach - 31.05.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


W momencie przybycia pierwszych zastępów straży pożarnej na miejsce działań pożarem objęte były 3 pomieszczenia wewnątrz budynku od strony ul. Spacerowej oraz piwnica.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu 3 prądów wody w natarciu na palące się pomieszczenia. Po wstępnej lokalizacji pożaru przystąpiono do oddymiania budynku oraz przeszukiwania pogorzeliska. W całym budynku nie znaleziono żadnych osób poszkodowanych.

Część spalonych mebli oraz śmieci wyrzucono na zewnątrz budynku i tam dogaszono. Po dogaszeniu i oddymieniu pomieszczeń skontrolowano obiekt - nie stwierdzono ognisk pożaru. Miejsce działań przekazano policji z zaleceniem ustalenia właściciela obiektu i zabezpieczenia go przed dostępem osób postronnych.

Na miejscu interweniowały 4 zastępy straży pożarnej oraz patrol policji. Straty oszacowano na 5 000 zł.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.