Wiadomości

  • 31 maja 2023
  • wyświetleń: 411

Co to jest Windows Server i jak uzyskać do niego licencje?

Materiał partnera:

W tym artykule przedstawimy Ci najważniejsze informacje dotyczące tego, czym jest Windows Server, a także w jaki sposób uzyskać do niego licencje. Systemy serwerowe cieszą się ogromnym powodzeniem zarówno wśród małych firm, jak i średnich oraz dużych. Jednocześnie często wybierają je szkoły oraz instytucje. Zapoznaj się z treścią tekstu!

microsoft


Systemy serwerowe — czym jest Windows Server?Oprogramowania komputerowe, takie jak Windows Server należą do systemów serwerowych. Czym dokładnie są tego rodzaju systemy? Przede wszystkim gwarantują one kompleksową obsługę komputerów, które pełnią funkcję serwerów sieciowych (nie ma w tym przypadku znaczenia typ sieci).

Programy komputerowe takie jak Windows Server (klucz aktywacyjny można kupić u sprawdzonych dystrybutorów) pozwalają między innymi na udostępnianie strony internetowej z dowolnego miejsca na świecie, a także tworzenie sieci przeznaczonych do komunikacji na przykład między pracownikami. Bezpieczne udostępnianie zasobów umożliwia natomiast posługiwanie się na przykład konkretnym oprogramowaniem bez konieczności instalowania go na osobnym urządzeniu.

Hostowanie aplikacji online także cieszy się coraz większym zainteresowaniem pośród nowowczesnych przedsiębiorstw. Rośnie bowiem również znaczenie wirtualizacji. Wirtualizacja natomiast polega na tworzeniu wirtualnego środowiska, które daje możliwość współdzielenia zestawu zasobów przez wiele obciążeń roboczych. Jeżeli więc wybierzesz odpowiedni sklep z oprogramowaniem i zdecydujesz się na Windows Server, możesz liczyć na wieloaspektową obsługę swojego serwera.

Systemy serwerowe — czym jest serwer?Warto w takim razie odpowiedzieć na pytanie, czym są serwery. Mówiąc krótko, są to urządzenia, które serwują daną usługę. Udostępniają one pewne zasoby innym użytkownikom. Dla przykładu w sytuacji, gdy korzystasz z internetu lub wykonujesz przelewy bankowe albo uruchamiasz swoją pocztę, także korzystasz z serwerów. Serwery dla firm, a także odpowiednie oprogramowania komputerowe dla nich gwarantują wiele funkcji. Dla przykładu dzięki nim możliwe jest:

  • hostowanie stron internetowych
  • udostępnianie zasobów,
  • tworzenie sieci wewnętrznych,
  • hostowanie aplikacji online.


Serwer to zatem komputer, który jest przystosowany do obsługi sporej liczby użytkowników. Dysponuje on bardzo szybkim procesorem (bądź też większą liczbą procesorów), a także odpowiednio dużą pamięcią RAM oraz pamięcią masową, która pozwala na sprawną obsługę usług internetowych.

Kto kupuje systemy serwerowe takie jak Windows Server?Systemy serwerowe, takie jak na przykład Windows Server to oprogramowanie, które zakupują zarówno małe firmy, jak i przedsiębiorstwa o średnim oraz dużym rozmiarze. Jednocześnie bardzo często na tego typu oprogramowania komputerowe decydują się instytucje rządowe i edukacyjne. Bez systemów serwerowych oraz serwerów absolutnie nie mogą obejść się również dostawcy usług hostingowych. Chodzi tutaj zarówno o hosting stron internetowych, jak i serwerów gier oraz chmur obliczeniowych i innych usług internetowych.

Bardzo często licencja Windows Server jest niezbędna także dla deweloperów oraz firm technologicznych. Dodatkowo po tego typu software sięgają całe zespoły IT, a także administratorzy sieci. Jak zatem widzisz, liczba podmiotów, które wykorzystują serwery oraz obsługujące je programy komputerowe, jest naprawdę spora. Jeżeli to Ty jesteś właścicielem firmy, najprawdopodobniej także sporo zyskasz w sytuacji, gdy wybierzesz na przykład Windows Server z licencją dożywotnią. Przed dokonaniem zakupu warto jednak dowiedzieć się, w jaki sposób najlepiej nabyć oprogramowanie.

Windows Server licencja dożywotnia — jak ją uzyskać?Windows Server — licencja dożywotnia to rozwiązanie, które można zakupić na przykład w sprawdzonych w naszym kraju sklepach z oprogramowaniem. W miejscach, takich jak na przykład TEAMNET Software masz pewność bezpieczeństwa transakcji. W żadnym wypadku nie można o nim mówić w sytuacji, gdy decydujesz się na zakup klucza na przykład na portalach ogłoszeniowych. Pamiętaj również o tym, że w sytuacji, gdy wybierasz dobry sklep z oprogramowaniem, możesz otrzymać także profesjonalne wsparcia doradców. W związku z tym gdybyś miał jakiekolwiek pytanie dotyczące na przykład możliwości programów komputerowych bądź też ich wymagań sprzętowych, bez problemu uzyskasz wszystkie potrzebne informacje.

Po dokonaniu opłaty od razu otrzymujesz klucz aktywacyjny, który daje Ci pewność, że Twoje oprogramowanie jest w pełni bezpieczne i jednocześnie funkcjonalne oraz legalne. W przypadku natomiast jakichkolwiek pytań dotyczących aktywacji śmiało możesz skontaktować się z doradcami. Cały proces rejestracji produktu jest jednak stosunkowo prosty i z pewnością sobie z nim poradzisz.

PodsumowanieSystem serwerowy taki jak Windows Server został zaprojektowany po to, aby możliwe było obsługiwanie serwera i zapewnienie takich usług jak choćby:

  • hostowanie stron internetowych,
  • tworzenie sieci wewnętrznych,
  • udostępnianie zasobów,
  • hostowanie aplikacji online.


Wszystkich funkcjonalności tego typu software ma jednak znacznie więcej. Nieprzypadkowo zatem decydują się na niego zarówno właściciele małych, jak i średnich oraz dużych przedsiębiorstw. W wielu bowiem przypadkach zakup oprogramowania Windows Server z licencją dożywotnią jest inwestycją, która przynosi bardzo duże oszczędności oraz poprawia efektywność działania pracowników.

Licencję dożywotnią na Windows Server można nabyć w sklepach z oprogramowaniem, takich jak TEAMNET Software, które gwarantują bezpieczeństwo transakcji. Po opłaceniu otrzymuje się klucz aktywacyjny, co zapewnia legalność i pełną funkcjonalność oprogramowania. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących aktywacji, sklepy oferują wsparcie doradców. Ważne jest, aby unikać zakupu kluczy na niezaufanych portalach ogłoszeniowych. Pamiętaj, że korzystanie z legalnego oprogramowania to nie tylko kwestia zgodności z prawem, ale również bezpieczeństwa i pełnej funkcjonalności systemu.

Licencja Windows Server w wersji dożywotniej jest do nabycia w sprawdzonych sklepach z oprogramowaniem. Odpowiedni sklep gwarantuje bezpieczeństwo transakcji, a także legalność klucza oraz brak problemów z funkcjonalnością. W sytuacji, gdybyś miał jakiekolwiek pytania dotyczące zakupowanego oprogramowania, w każdej chwili możliwe jest również zasięgnięcie porady ekspertów. Życzymy powodzenia!