Reklama

Wiadomości

  • 31 maja 2023
  • wyświetleń: 1074

Brak informacji utrudnia życie na Złotych Łanach

Inwestycje na osiedlach, nawet te najmniejsze, cieszą. To znak, że miasto się rozwija. Prowadzenie prac jednak niejednokrotnie powoduje utrudnienia w codziennym życiu. Stąd apel, by wcześniej o nich informować.

Bielsko,BielskoBiała,ZłoteŁany,TrzyLipki,LoveBB,fotodnia,instagram
Osiedle Złote Łany widziane z Trzech Lipek · fot. bielsko.info


O tym, że dana ulica będzie zamknięta, lub że tam, gdzie nie będzie można zaparkować samochodu, warto wiedzieć wcześniej. Niestety, jak zauważyli mieszkańcy osiedla Złote Łany, często brak informacji o planowanych przez miasto pracach.

- W ostatnim czasie na terenie osiedla mieszkaniowego Złote Łany, Urząd Miejski w Bielsku-Białej podejmuje szereg działań inwestycyjnych, które są odpowiedzią na pisma, sugestie oraz liczne wnioski mieszkańców skupionych m.in. wokół Spółdzielni Mieszkaniowej „Złote Łany". Wszystkie te działania mają na celu poprawę jakości życia oraz funkcjonowania całej społeczności lokalnej i przyczyniają się do systematycznego rozwoju osiedla za co jako radny miejsca w sposób szczególny dziękuję. Działając w trosce o dobry przepływ informacji bardzo proszę, aby merytoryczne wydziały i jednostki branżowe Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej takie jak m.in. MZD, czy Wydział Gospodarki Miejskiej informowały z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym miejscową Spółdzielnię Mieszkaniową o ewentualnych inwestycjach, czy działaniach, które będą prowadzone na terenie osiedla - zaapelował radny Maksymilian Pryga.

Jak podkreślił, „taki stan rzeczy wpłynie na poprawę komunikacji, przyczyni się do lepszego przepływu informacji, a Spółdzielnia Mieszkaniowa będzie mogła z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym informować mieszkańców o ewentualnych zmianach, ograniczeniach, inwestycjach czy innych działaniach budowlanych, z którymi często wiążą się czasowe utrudnienia w ruchu lub zaniknięcia ciągów pieszych”.

W odpowiedzi Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej zapewnił, że „poinformował swoich pracowników, aby z wyprzedzeniem czasowym informowały Spółdzielnie Mieszkaniową Złote Łany o podejmowanych inwestycjach na wskazanym terenie”.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.