bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 stycznia 2013
  • wyświetleń: 3648

Elektrociepłownia na rozruchu

Ostatnio co jakiś czas mieszkańcy osiedla Złote Łany muszą znosić uciążliwy hałas, który dochodzi z elektrociepłowni. Okazuje się, że hałas jest wynikiem rozruchu nowego kotła.

elektrociepłownia
Elektrociepłownia na rozruchu · fot. UM Bielsko-Biała


Jak informuje inwestor, czyli Tauron Wytwarzanie S.A., bielszczanie muszą "przecierpieć" dość uciążliwy, ale konieczny proces - tzw. dmuchanie kotła, który ma zapewnić, że żadna pozostałość po budowie i montażu nowych instalacji nie pozostanie w rurociągach. Bowiem nawet najmniejsza drobina porwana przez parę, która pobiegnie rurociągiem, może uszkodzić wirujące łopatki turbiny i spowodować zniszczenie elementów turbiny wartej kilkadziesiąt milionów złotych.

Przedmuchiwanie kotła wiąż się niestety z hałasem, którego nie pochłoną w całości specjalne montowane tłumiki hałasu.

- Liczymy na to, że mieszkańcy Bielska-Białej, dla których jest budowane to nowe źródło ciepła i energii elektrycznej wykażą zrozumienie i cierpliwość za zakłócenie ich spokoju, co może potrwać po kilka godzin w dniach od 10 do 12 stycznia br. Termin ten może ulec przedłużeniu - mówi Zbigniew Adamczyk, dyrektor Oddziału ZEC Bielsko-Biała Tauron S.A.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.