bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 maja 2023
  • wczoraj, 20:21
  • wyświetleń: 9227

Świadkowie Jehowy z Bielska-Białej mają nowe miejsce spotkań

Po ośmiu miesiącach prac, w sobotę 20 maja odbyła się uroczystość oddania do użytku Sali Królestwa Świadków Jehowy przy ulicy Międzyrzeckiej 63. - Będą się tu spotykać osoby, które chcą dowiedzieć się czegoś więcej z Biblii. Przyjść może każdy - informują.

Reklama

Uroczystość oddania do użytku Sali Królestwa przy ul. Międzyrzeckiej 63 w Bielsku-Białej - 20.05.2023 · fot. materiały prasowe


Nowa Sala Królestwa na Międzyrzeckiej, w przeciwieństwie do poprzedniej, jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, ma lepszą lokalizację i przestronny parking. Jednak dużo ważniejsza od aspektów technicznych jest rola, jaką nowy obiekt będzie spełniał.

- W nowej Sali Królestwa w Bielsku Białej, podobnie jak w tysiącach takich miejsc na całym świecie, każdego tygodnia odbywają się zebrania, na których obecni uczą się z Biblii. Wiele punktów programu ma charakter dyskusji, w której mogą brać udział wszyscy obecni, jeśli tylko mają takie życzenie. Aby uczestniczyć w zebraniach Świadków Jehowy, nie trzeba być jednym z nich. Każdy kto chce dowiedzieć się więcej, co Pismo Święte mówi o aktualnych wydarzeniach na świecie lub o przyszłości, jest mile widzianym gościem. Po wejściu do Sali Królestwa można zająć dowolnie wybrane miejsce i po prostu skorzystać z programu. Nie prowadzi się też żadnych zbiórek pieniędzy - mówią bielscy Świadkowie Jehowy.

- Cieszymy się, że ta nowa Sala Królestwa będzie służyć wielu mieszkańcom Bielska Białej i okolic jako miejsce zdobywania wartościowej wiedzy o Bogu i nie tylko. Praktyczne rady z Biblii, które omawiamy każdego tygodnia pomagają lepiej wywiązywać się z codziennych ról jakie wszyscy pełnimy w rodzin ie , jako przyjaciele, obywatele, uczniowie czy współpracownicy. Dlatego jestem przekonany, że to nowe miejsce przyniesie korzyści całej lokalnej społeczności - wyjaśnia Mateusz Loranty, zastępca rzecznika Świadków Jehowy w regionie śląskim i małopolskim.

Z nowej Sali Królestwa, przy ul. Międzyrzeckiej 63 będą korzystać cztery zbory Świadków Jehowy z Bielska-Białej, do których należy niemal 400 osób. Jednym z nich jest zbór polskiego języka migowego. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi multimedialnemu z zebrań korzyść odniosą również osoby, które na co dzień posługują się tym językiem.

Działkę, na której powstała sala Królestwa, Świadkowie Jehowy zakupili w grudniu 2018 roku, z kolei w czerwcu 2022 roku rozpoczęto prace budowlane. 14 kwietnia 2023 roku otrzymali pozwolenia na użytkowanie obiektu. 20 maja odbyła się uroczystość oddania Sali Królestwa do użytku.

ar, mp / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.