bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 maja 2023
  • 21 maja 2023
  • wyświetleń: 13663

Burza w internecie po anonimowym wpisie. Szpital wydał oświadczenie

We wtorek, 16 maja na jednej z facebookowych grup dla rodziców pojawił się wpis mocno krytykujący personel Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Anonimowy członek grupy zarzucił pracownikom oddziałów patologii ciąży i położniczego złe traktowanie. Placówka odniosła się do sprawy w wydanym oświadczeniu.

Reklama

Rusza remont w "Wojewódzkim". Pacjenci muszą liczyć się z utrudnieniami
Burza w internecie po anonimowym wpisie. Szpital wydał oświadczenie · fot. Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej


Wspomniany wpis pojawił się na grupie "Beskidzka Mama i Tata - grupa dla rodziców z Podbeskidzia" we wtorek po południu.

- Kochane Kobietki które rodziły w szpitalu Wojewódzkim w ostatnim czasie, ale również w ostatnich latach. Wiem że w nas siła! Nie każda miała z nas kolorowe przeżycia okołoporodowe, nie zawsze jesteśmy traktowane z należytym szacunkiem czy na patologii ciąży czy na porodówce lub niejednokrotnie na sali poporodowej i często nasze uczucia lub lęki są bagatelizowane - napisał anonimowy członek grupy (pisownia oryginalna).

- Szykuje zbiorową skargę ponieważ sama nie mam siły przebicia i im więcej naszych historii tym większa szansa na NASZ sukces. Niestety wciąż wielu lekarzy ma 'plecy' a ich błędy których można nieraz uniknąć i często olewcze podejście do pacjentki są zamiatane pod dywan. Często my jesteśmy obarczane winą za rzeczy na które nie mamy wpływu. Dlatego mówię NIE. Nie bójcie się, chce o to zawalczyć i zależy mi abyśmy miały godne warunki okołoporodowe i były godnie traktowane w tym szczególnym dla nas czasie - dodał.

Pod wpisem pojawiło się kilkadziesiąt komentarzy, których autorzy również krytykowali, ale także chwalili personel wyżej wymienionych oddziałów. W czwartek, 18 maja do zarzutów z posta odniósł się bielski Szpital Wojewódzki.

- W związku z powzięciem informacji o zamieszczeniu posta na FB w którym anonimowy członek grupy Beskidzka Mama i Tata - grupa dla rodziców z Podbeskidzia, napisał wiadomość o treści sugerującej niewłaściwe postępowanie personelu medycznego wobec pacjentek na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym, „na patologii ciąży, czy na porodówce, czy na sali poporodowej”, informujemy, że Szpital Wojewódzki stanowczo sprzeciwia się rozpowszechnianiu kłamliwych informacji na temat funkcjonowania Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, a także personelu medycznego pracującego w naszej placówce - czytamy w oświadczeniu podpisanym przez Annę Szafrańską, rzeczniczkę prasową placówki.

- Przedstawianie kłamliwych ocen pracy personelu medycznego jest krzywdzące dla naszych pracowników, dokładających 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu wszelkich starań, mających na celu zapewnienie pacjentkom właściwej pomocy medycznej - dodała przedstawicielka placówki, która zwróciła uwagę "hejtującym, że komentator w Internecie nie jest anonimowy".

- Wobec wszystkich osób naruszających dobra osobiste pracowników Szpitala Wojewódzkiego oraz dobre imię tej jednostki, będziemy zmuszeni podjąć odpowiednie kroki prawne z postępowaniem karnym włącznie. Jednocześnie, jeżeli do dyrekcji wpływają skargi, to są one na bieżąco wyjaśniane, a w przypadku powzięcia informacji o nieprawidłowościach, są wdrażane w tym zakresie działania naprawcze - podsumowała Anna Szafrańska.

Loading...

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.