bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 stycznia 2013
  • wyświetleń: 1554

Nie mieszajmy bajek w politykę

Roman Nehrebecki, syn twórcy i zarazem pierwowzór Lolka z kreskówki Bolek i Lolek, jest oburzony okładką najnowszego numeru tygodnika "W Sieci".

bolek
Okładka najnowszego numeru tygodnika "W Sieci". · fot. gazetawsieci.pl


W najnowszym numerze gazety "W Sieci" okładka ilustruje postać Prezydenta Lecha Wałęsy, który salutuje przed lustrem. W odbiciu odpowiada mu jeden z niesfornych smyków, którzy od kilku dziesięcioleci bawią najmłodszych widzów.

- Wykorzystywanie postaci graficznej Bolka ze znanego serialu "Bolek i Lolek" do uosobienia Tajnego Współpracownika i Agenta ówczesnych Służb Bezpieczeństwa o ps. Bolek to nadużycie i łamanie prawa - pisze na swoim facebookowym profilu syn twórcy Bolka i Lolka, Roman Nehrebecki.

Roman Nehrebecki apeluje o nie mieszanie bohaterów świata bajek i marzeń dziecięcych z brudnym i skompromitowanym światem polityki.

Warto również dodać, że internauci szybko znaleźli kardynalny błąd w ilustracji tygodnika "W Sieci". W odbiciu lustrzanym Lecha Wałęsy zamiast Bolka widnieje... Lolek!

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.