bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 stycznia 2013
  • wyświetleń: 2822

Inwestycje w "pediatryka"

Przejęcie bielskiego "onkologa" przez miasto znacznie odciążyło budżet powiatu bielskiego, który dotychczas był organem prowadzącym dla Beskidzkiego Centrum Onkologii.

Szpital Pediatryczny i dawne koszary
Szpital Pediatryczny i dawne koszary w Bielsku-Białej · fot. wikipedia.org


- To się już dzieje. Łączymy dwa oddziały: laryngologiczny z chirurgią, mamy na to ponad 2 mln zł. Chcemy pozyskać środki zewnętrzne na termomodernizację placówki - mówi Andrzej Płonka, starosta bielski.

Trwa trzeci przetarg na sprzedaż budynku, w którym obecnie mieści się oddział intensywnej opieki medycznej. Obiekt nadaje się do remontu. Po dwóch nieudanych próbach sprzedaży, jego cena został obniżona o 10 proc. i wynosi 1,6 mln zł. Po sprzedaży, oddział ma zostać przeniesiony do głównego budynku szpitala.

Nadal nie wiadomo, kto zostanie dyrektorem szpitala pediatrycznego. Do pierwszego konkursu nikt się nie zgłosił, ogłoszono więc drugi konkurs.

- Teraz mamy aż 8 ofert. Powołana przeze mnie komisja zajmuje się oceną tych propozycji. Najważniejszy dla mnie jest program działania pediatrii. Przypomnę, że ten szpital ma już chyba 15. dyrektora w ciągu 15 lat, a nie o to chodzi - mówi starosta bielski.

Szpital pediatryczny w Bielsku- Białej, to jedyna taka placówka dla dzieci na południu województwa śląskiego.

new / bielsko.info, źródło: Radio Bielsko

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.