Wiadomości

  • 25 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 528

Poznaj dobre praktyki w e-mail marketingu

Materiał partnera:

Nowoczesny marketing coraz częściej opiera się na przekazie internetowym. Reklamy w sieci, posty w mediach społecznościowych, e-mail marketing — wszystko to ma na celu w subtelny, ale skuteczny sposób zachęcić potencjalnych konsumentów do skorzystania z oferty danej firmy. Z poniższego wpisu dowiesz się, jak rozwinąć dobre praktyki w e-mail marketingu.

dobre praktyki w e-mail marketingu


Skuteczny e-mail marketing, obejmujący między innymi przygotowywanie newsletterów, daje firmie ogromną szansę na pozyskanie nowych klientów, dotarcie do szerszego grona osób z ofertą promocji lub nawiązania obiecujących kontaktów. Co zrobić, aby mailing był dobrze zaprojektowany i przynosił oczekiwane skutki? Dowiesz się z tego artykułu!

Czytelność wiadomości e-mail - skracanie linków, CTA



Wiadomości e-mail, jakie konsumenci otrzymują od firm i spółek, muszą być przede wszystkim przejrzyste i czytelne. Jeśli klient dostanie maila o niezrozumiałej treści lub nieczytelnej formie, najprawdopodobniej od razu go usunie. Dlatego warto zadbać o pewne sprawdzone, dobre praktyki. Jedną z nich jest skracanie linków. Umieszczanie w treści maila linka o długości 1-2 linijek zaburza bowiem czytelność i konstrukcję całej wiadomości.

Kolejną dobrą praktyką jest odpowiednia ekspozycja elementów CTA (Call to Action). Powinny one być odpowiednio duże, umieszczone we właściwych sekcjach, najlepiej umieszczone na kontrastującym tle. Podobnie wyróżnione powinny być promocje, ceny czy rabaty. Duże, wyraźne liczby określające procent przeceny czy cenę okazyjną zachęcą potencjalnych klientów do skorzystania z oferty.

Wysyłaj maile w odpowiedniej porze



Niemniej ważne jest ustalenie pory oraz częstotliwości wysyłania wiadomości e-mail w ramach newslettera. To istotne, jeśli chcesz, aby to właśnie Twoje maile wyświetlały się w skrzynce odbiorczej konsumenta jako jedne z pierwszych na liście. Statystyki pokazują, że najlepiej wysyłać maile marketingowe między godziną 9.00 a 11.00, lub po południu — pomiędzy 15.00 a 17.00.

Jak często konsumenci powinni otrzymywać maile od Twojej firmy? Najbardziej popularną praktyką jest wysyłanie jednego newslettera tygodniowo — taka częstotliwość pomaga utrzymać stały kontakt z odbiorcami. Jeśli jednak chcesz zyskać bazę bardziej zaangażowanych klientów, możesz wysyłać dwa lub trzy maile tygodniowo, szczególnie w okresie wyprzedaży lub promocji.

Autentyczność i personalizacja



Jeśli faktycznie zależy Ci na pozyskaniu nowych klientów i stworzeniu wrażenia, że każdy konsument jest ważny dla Twojej firmy, zadbaj o odpowiednią personalizację wysyłanych wiadomości e-mail. W miarę możliwości staraj się umieszczać imię odbiorcy w treści lub temacie wiadomości. Sam tytuł maila jest bowiem jednym z głównych czynników decydujących o tym, czy odbiorca go otworzy, czy też od razu usunie.

Jak zadbać o autentyczność? Unikaj wysyłania maili z adresu typu „noreply@”, ponieważ w ten sposób mógłbyś zniechęcić klientów do kontaktu z firmą. Zamiast tego zadbaj o zapewnienie konsumenta, że oczekujesz na jego cenny feedback.