Wiadomości

  • 17 kwietnia 2023
  • 23 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 115445

[FOTO] Cmentarz mafii w Bielowicku? Szokujące informacje

Powracamy do sprawy zwłok, które odnaleziono na terenie jednego z gospodarstw w Bielowicku w gminie Jasienica. Przypomnijmy, portal bielsko.info poinformował o tym pierwszy 31 marca w artykule Bielowicko: Zwłoki ukryte pod ziemią. Trwa akcja techników. Jak udało się nam dowiedzieć, na terenie posesji służby miały odnaleźć aż 11 ciał.

Posesja w Bielowicku oraz jej wnętrze · fot. Dziennik Śledczy


Przypomnijmy, jak informowaliśmy w powyższym artykule, w nocy z 30 na 31 marca na terenie prywatnej posesji w Bielowicku znaleziono zwłoki. Na miejscu trwały czynności techników kryminalistyki. Zbierane były wszelkie dowody, które mogłyby pomóc rozwikłać sprawę.

Obiekt - stara owczarnia - znajduje się z dala od głównej drogi, prowadzi do niej nieutwardzona wąska droga między gęstymi zaroślami. W pobliżu nie ma innych zabudowań. Przed laty mieściła się tutaj siedziba firmy zarejestrowanej w Gliwicach.

Działania służb w Bielowicku - 31.03.2023 · fot. bielsko.info


Jak informowaliśmy 3 kwietnia, zakopane ciało należało do 40-letniego mieszkańca Brennej. Również w ten dzień na miejsce przybyło kilkudziesięciu policjantów i liczne zastępy straży pożarnej wyspecjalizowane w poszukiwaniach.

Teren posesji jak i najbliższe okolice były przeczesywane przez psy tropiące i specjalistów z zakresu poszukiwań. Z bardzo szczątkowych i podkreślmy nieoficjalnych informacji portalu bielsko.info wynikało, że śledczy szukali więcej niż jednego ciała.

Działania śledczych w Bielowicku - 3.04.2023
Działania służb w Bielowicku - 3.04.2023 · fot. sid / bielsko.info


Dziś wiemy więcej na temat tej szokującej sprawy. Oficjalnie potwierdzono, że zwłoki 40-latka znajdowały się w beczce, która została zakopana, a także były oblane kwasem. Nieoficjalnie mówi się, że sprawcy morderstwa mieli strzelać do ofiary.

Co ważne, śledztwo w tej sprawie, które prowadzi Centralne Biuro Śledcze Policji, nadzoruje już nie Prokuratura Rejonowa w Cieszynie, ale katowicki wydział zamiejscowy Prokuratury Krajowej w Katowicach. Jednak i CBŚP i PK milczą na temat tej sprawy. - Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania oraz wykonywane i planowane czynności procesowe, na obecnym etapie nie udzielamy bliższych informacji, co do przedmiotu i zakresu prowadzonego śledztwa - przekazał portalowi bielsko.info zespół prasowy CBŚP.

Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, podczas działań na posesji w Bielowicku funkcjonariusze sprawdzali między innymi studnię. Wśród lokalnej społeczności krąży pogłoska, że odnalezionych miało być nawet 11 ciał. Miały być zakopane w ziemi oraz posiadać rany postrzałowe. Jednak prokuratura i policjanci nie komentują tych informacji.

Likwidacja grupy przestępczej działającej w Czechowicach-Dziedzicach i Jastrzębiu-Zdroju · fot. CBŚP


Według nieoficjalnych na ten moment informacji, sprawa odnalezienia zwłok w Bielowicku ma mieć związek z zatrzymaniem 11 osób w związku z działalnością zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, która działała głównie w Czechowicach-Dziedzicach oraz Jastrzębiu-Zdroju. Sprawa dotyczyła sprzedaży narkotyków oraz czerpania korzyści z cudzego nierządu. Więcej o tym informowaliśmy w artykule "Potężne uderzenie w grupę przestępczą. W akcji 250 policjantów!". Miejsce ukrycia zwłok w Bielowicku miał wskazać jeden z gangsterów.

Sprawę odnalezienia zwłok w Bielowicku skomentował sołtys tej miejscowości, Wojciech Śleziak. - Jestem zaskoczony, że coś takiego się wydarzyło. Nie jestem w stanie wiele powiedzieć na ten temat. Znaleziono tu jedne zwłoki, ale raczej nie możemy mówić o cmentarzu mafii - powiedział w rozmowie z Polsat News.

Czekamy na oficjalne informacje w tej sprawie. Będziemy do niej wracać.

mp, sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.