bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 kwietnia 2023
  • 17 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 23107

Takiej imprezy w Bielsku-Białej jeszcze nie było! Sprawdź szczegóły

Jeszcze ponad dwa miesiące pozostały do rozpoczęcia tegorocznych Igrzysk Europejskich! Będzie to trzecia edycja imprezy, której w tym roku głównym gospodarzem jest Kraków i Małopolska. W Bielsku-Białej rozegrane zostaną zawody w karate w ramach IE 2023!

Reklama

Ceremonia otwarcia Igrzysk Europejskich w 2019 roku
Ceremonia otwarcia Igrzysk Europejskich w 2019 roku · fot. European Olympic Comitees


Igrzyska Europejskie to multidyscyplinarne zawody sportowe zarządzane przez Europejski Komitet Olimpijski. Odbywają się cyklicznie co 4 lata. Pierwsza edycja odbyła się w 2015 roku w Baku, z kolei tegoroczna będzie miała miejsce od 21 czerwca do 2 lipca.

Podczas tegorocznej edycji Igrzysk Europejskich wystąpi ponad 7 000 zawodników z 48 krajów. Dyscypliny, w których wystąpią, to: łucznictwo, pływanie synchroniczne, badminton, koszykówka 3×3, piłka ręczna plażowa, siatkówka plażowa, taniec sportowy - breaking, kajakarstwo (slalom, sprint), kolarstwo (MTB, BMX), szermierka, judo, pięciobój nowoczesny, biegi górskie, rugby 7-osobowe, strzelectwo sportowe, skoki narciarskie, wspinaczka sportowa, tenis stołowy, triathlon, teqball, padel, boks tajski oraz karate.

Rozpalenie ognia pokoju w Rzymie - 4.04.2023 · fot. Materiały prasowe


Miastami gospodarzami będą Kraków, Krzeszowice, Chorzów, Krynica Zdrój, Nowy Sącz, Oświęcim, Rzeszów, Tarnów, Wrocław, Zakopane, Nowy Targ Myślenice, a także Bielsko-Biała, gdzie rozegrane zostaną zawody w karate.

W Bielsku-Białej zawody w ramach Igrzysk Europejskich zostaną rozegrane od 22 do 23 czerwca w Hali pod Dębowcem, która na czas Igrzysk Europejskich stanie się "Bielsko-Biała Areną". W naszym mieście wystąpi w sumie 96 sportowców z 34 reprezentacji.

Hala pod Dębowcem
Hala pod Dębowcem · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB


W sumie zostanie rozegranych 12 konkurencji - 6 kobiecych (Kata, Kumite -50kg, Kumite -55kg, Kumite -61kg, Kumite -68kg, Kumite +68kg) oraz 6 męskich (Kata, Kumite -60kg, Kumite -67kg, Kumite -75kg, Kumite -84kg, Kumite +84kg).

Sprzedaż biletów na Igrzyska Europejskie ruszyła w środę, 12 kwietnia. Są one dostępne tutaj. Trwa także nabór 8 000 wolontariuszy - więcej informacji na ten temat można znaleźć w tym miejscu.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.