Wiadomości

  • 9 maja 2023
  • wyświetleń: 1149

O inwestycję starają się już wiele lat. Musi poczekać na dofinansowanie

Budynek filii Miejskiego Domu Kultury w Mikuszowicach Krakowskich „woła” o przebudowę. Zabiegają o to także mieszkańcy i grupa bielskich radnych. Na jego modernizację będzie trzeba poczekać, aż do budżetu miasta wpłyną środki zewnętrzne.

Budynek Domu Kultury w Mikuszowicach Krakowskich
Budynek Domu Kultury w Mikuszowicach Krakowskich · fot. MDK Bielsko-Biała


W sprawie ewentualnych planów związanych z modernizacją i przebudową fiii MDK w dzielnicy Mikuszowice Krakowskie do władz miasta swoją interpelację skierowała grupa bielskich radnych.

- Odpowiadając na wieloletnie starania, zgłoszenia oraz sugestie mieszkańców skupionych wokół Rady Osiedla Mikuszowice Krakowskie zwracamy się z ponowną prośbą o ujęcie modernizacji i przebudowy filii MDK Mikuszowice Krakowskie w wieloletniej prognozie finansowej miasta Bielsko-Biała - czytamy w dokumencie.

- Mamy świadomość w jak trudnej sytuacji znajdują się obecnie samorządy w całej Polsce oraz jak dużo dodatkowych zadań i zobowiązań muszą cyklicznie realizować. Widzimy również ile ważnych oraz potrzebnych społecznie inwestycji jest realizowanych przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej.
Z uzyskanych informacji wynika, że zgodnie z pozytywną determinacją mieszkańców Urząd Miejski posiada plany koncepcyjne związane z realizacją przedmiotowej inwestycji
- podkreślają przedstawiciele mieszkańców Barbara Waluś, Maksymilian Pryga, Janusz Okrzesik, Adam Wykręt oraz Szczepan Wojtasik.

W odpowiedzi zastępca prezydenta Bielska-Białej Przemysław Kamiński podkreślił, że "najbliższe plany inwestycyjne miasta będą odzwierciedlały znacząco trudniejszą, spowodowaną czynnikami zewnętrznymi, sytuację samorządu".

- Dlatego też planowana przebudowa budynku filii Miejskiego Domu Kultury w Mikuszowicach
Krakowskich przy ul. Żywieckiej 302 zostanie zrealizowana po pozyskaniu środków zewnętrznych. Dopiero wówczas, tzn. kiedy zamierzenie będzie miało zapewnione finansowanie, będzie możliwe zamieszczenie go w Wieloletniej Prognozie Finansowej
- wyjaśnił.

Wiceprezydent dodał, że "w trakcie spotkań jakie miały miejsce z przedstawicielami Rady Osiedla Mikuszowice Krakowskie oraz MDK, ustalono wstępny zakres planowanych prac, które powinny znaleźć się w programie funkcjonalno-użytkowym (na podstawie tego dokumentu zostanie ustalony kształt i wstępny koszt prac co umożliwi ogłoszenie przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej)".

- Są to m. in. dobudowa piętra nad Domem Kultury i jego adaptacja, wymiana istniejących instalacji, modernizacja elewacji, wymiana stolarki okiennej, zagospodarowanie terenu. Prowadzone prace zakładają nieprzerwalność funkcjonowania sklepu spożywczego, Książnicy Beskidzkiej, Poczty Polskiej, Sali spotkań i garażu Ochotniczej Straży Pożarnej - zaznaczył przedstawiciel Ratusza.

raz / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejski Dom Kultury" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejski Dom Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejski Dom Kultury" podaj