bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 kwietnia 2023
  • 25 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 6769

Blisko 2 000 cyklistów na starcie Bielskiego Rajdu Rowerowego!

Za nami Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy. 51. edycja tego wydarzenia odbyła się w niedzielę, 23 kwietnia. Cykliści przemierzyli trasę z Bielska-Białej do Czechowic-Dziedzic, gdzie miał miejsce półmetek trasy! Zobaczcie zdjęcia!

Reklama

Blisko 2 000 cyklistów na starcie Bielskiego Rajdu Rowerowego!
Blisko 2 000 cyklistów na starcie Bielskiego Rajdu Rowerowego! · fot. Materiały organizatora


Wiosenny 51. Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy odbywał się pod patronatem prezydenta miasta Jarosława Klimaszewskiego. I to właśnie włodarz Bielska-Białej oraz minister finansów i polityki regionalnej Grzegorz Puda spotkali się na starcie rajdu na placu Ratuszowym z jego z uczestnikami. Przed startem rajdu odbył się finał akcji Rower Pomaga, której organizator Fundacja Ekologiczna Arka przekazała rower dzieciom z domu dziecka. Czas oczekiwania na start rowerzystom umilał zespół Stokrotki działający pod kierunkiem Mirosławy Ostrowskiej w Domu Kultury Włókniarzy.

- Po tradycyjnym odliczaniu i przy dźwiękach dzwonków rowerowych peleton wyruszył na trasę pierwszego etapu o długości 17 km do Czechowic-Dziedzic. Tam gospodarzem półmetka wiosennej edycji rajdu był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Cyklistom towarzyszyła tam gorąca atmosfera, dodatkowo podgrzewana podczas rywalizacji w konkurencjach sprawnościowych. Rowerzyści zmierzyli się w konkurencjach regulaminowych, których rozstrzygnięcie zaplanowano podczas finału na mecie 51. BRRR - informuje prezes Beskidzkiego Towarzystwa Cyklistów Jolanta Koźmin.

Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy - półmetek w Czechowicach - 23.04.2023 · fot. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach


Po przerwie peleton rowerzystów podążył trasą drugiego etapu o długości 14 km. Meta rajdu przygotowana została w Parku Słowackiego w kompleksie sportowym Orlik, gdzie rowerzyści zostali przywitani przez kapelę Noto Hop - prowadzoną przez Małgorzatę Waluś w Domu Kultury w Wapienicy. Wolontariusze z Ulicy Kreatywnej przygotowali gry i zabawy dla najmłodszych uczestników rajdu. Wśród licznych atrakcji były - Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej, letnie kino zasilane prądem produkowanym przez rowery, skręcanie balonów, konkursy sprawnościowe, kręcenie liny i wiele innych. Finał rajdu uświetnił pokaz mistrza Europy w akrobacjach rowerowych Szymona Stutrider.

Ostatnim punktem rajdowego programu było nagrodzenie zwycięzców konkurencji regulaminowych 51. Bielskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego.

Blisko 2 000 cyklistów na starcie Bielskiego Rajdu Rowerowego!
Blisko 2 000 cyklistów na starcie Bielskiego Rajdu Rowerowego! · fot. Materiały organizatora


Najliczniejszą rodziną, która nie wygrała w poprzednich edycjach, równorzędnie po 10 osób okazali się państwo Stefańscy, Bojdys-Grzegorczyk i Dudysowie. Najliczniejszą grupą zorganizowaną była grupa Oxford - 84 osoby. Najstarszy uczestnik rajdu, który nie wygrał w poprzednich edycjach, to 80-letni Wiesław Pawlik.

Najmłodszy uczestnik rajdu jadący samodzielnie, który nie wygrał w poprzednich edycjach, to Zofia Kania, urodzona w październiku 2018 r. Najmłodszy uczestnik rajdu jadący niesamodzielnie, który nie wygrał w poprzednich edycjach, to 7-miesięczny Antoni Waluś. Najliczniejszą reprezentację szkoły podstawowej: wystawiła Primary Steps i Przyjaciele - 98 osób.

I miejsce wśród szkół ponadgimnazjalnych zajął Zespół Szkół Technicznych I Handlowych w Bielsku-Białej im. F. Kępki - 33 osoby. Najliczniejszą reprezentacją przedszkola był Niebieski Balonik - 24 osoby.

Warto przypomnieć, że pierwszy rodzinny rajd rowerowy w Bielsku-Białej odbył się jesienią 1996 roku od tego czasu na przestrzeni 28 lat w kolejnych edycja przeszło 94.900 rowerzystów przejechało ponad 1.750 km, odwiedzając wszystkie miejscowości dookoła Bielska-Białej.

Beskidzkie Towarzystwo Cyklistów już dzisiaj zaprasza na Jesienny 52. Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy, który odbędzie się 24 września 2023 roku.

Loading...


Loading...

ar, mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.