bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 kwietnia 2023
  • 11 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 6145

Czesław Lang potwierdza: meta etapu Tour de Pologne w Bielsku-Białej!

Potwierdziły się wcześniejsze wiadomości, do których dotarł portal bielsko.info. Czesław Lang potwierdził, że w Bielsku-Białej będzie mieścić się meta etapu tegorocznego Tour de Pologne! Znamy także więcej szczegółów "bielskiego" etapu TdP.

Reklama

Meta Tour de Pologne w Bielsku-Białej - 13.08.2021
Meta Tour de Pologne w Bielsku-Białej - 13.08.2021 · fot. mp / bielsko.info / bielsko.info


O tym, że Tour de Pologne dojedzie do Bielska-Białej, portal bielsko.info informował w artykule "Najlepsi kolarze znów w Bielsku-Białej. Powraca Tour de Pologne!". Wtedy, według nieoficjalnych informacji, pisaliśmy, że wyścig powróci do naszego miasta podczas 5. etapu, który odbędzie się 2 sierpnia.

Teraz nasze wcześniejsze informacje potwierdził Czesław Lang w rozmowie z Adamem Proboszem, dziennikarzem Eurosportu - w Bielsku-Białej ulokowana zostanie meta jednego z etapów Tour de Pologne. Dyrektor generalny Lang Team zdradził także, że będzie to górzysty etap, podczas którego kolarze przejadą między innymi przez Kubalonkę.

Wywiad Adama Probosza z Czesławem Langiem
Wywiad Adama Probosza z Czesławem Langiem · fot. YouTube / Tur de Tur


Meta w Bielsku-Białej będzie ulokowana na 5. etapie tegorocznego Tour de Pologne, co potwierdził naszemu portalowi Łukasz Partyka z zespołu prasowego Lang Team. Ta część wyścigu odbędzie się się 2 sierpnia. Warto dodać, że w 2021 roku, kiedy TdP ostatni raz odwiedziło nasze miasto, w Bielsku-Białej także była ulokowana meta 5. etapu.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, obecnie "dopinane są" szczegóły bielskiego etapu Tour de Pologne, jednak umowa pomiędzy Lang Team a samorządowem nie została jeszcze podpisana. Oficjalna prezentacja trasy Tour de Pologne 2023 odbędzie się w czerwcu.

Tour De Pologne - 5. etap z metą w Bielsku Białej - 13.08.2021 · fot. Grzegorz Załucki / bielsko.info


Wiemy także, że start 5.etapu odbędzie się w Pszczynie. Potwierdził to Dariusz Skrobol, burmistrz tego miasta. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule "Jeden z etapów Tour de Pologne wystartuje z Pszczyny!".

Będzie to jubileuszowa, 80. edycja Tour de Pologne. Wyścig zostanie rozegrany od 29 lipca do 4 sierpnia. Wiadomo już, że nasz "narodowy wyścig" wystartuje w Poznaniu, a zakończy tradycyjnie w Krakowie.Tour de Pologne zaliczany jest do elitarnego cyklu UCI World Tour, czyli kolarskiej ligi mistrzów. Od lat impreza przyciąga największe sławy peletonu i elitarne grupy zawodowe, dostarczając niezapomnianych wrażeń i emocji wszystkim kibicom. Szczegóły organizacji jubileuszowego 80. Tour de Pologne, w tym trasa, nie są jeszcze znane. Organizatorzy zapewniają jednak, że na starcie nie zabraknie gwiazd światowego kolarstwa.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.