bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 stycznia 2013
  • wyświetleń: 2170

Powiat wyda najwięcej na drogi

Ok. 40 mln zł zostanie przeznaczone na inwestycje w przyszłym roku w powiecie bielskim. To założenia budżetu przyjętego przez powiatowych radnych. Najwięcej środków pójdzie na drogi.

- Mamy dwie "schetynówki": ul. Krzywolaków w gminie Bestwina oraz rondo w ul. Traugutta w Czechowicach- Dziedzicach"- mówi Andrzej Płonka starosta bielski. W budżecie na rok 2013 są inwestycje także w lotnisko w Kaniowie.

"Staramy się o kwotę 23 mln zł. Z tych pieniędzy chcemy wybudować drogę, którą niektórzy nazywają obwodnicą Czechowic- Dziedzic. Jest ona bardzo potrzebna, po sąsiedzku inwestuje przecież kopalnia. W planach jest też wydłużenie pasa startowego plus potrzebna infrastruktura" - mówi starosta Płonka.

W budżecie na przyszły rok znalazły się jeszcze 3 inwestycje drogowe: przebudowa drogi powiatowej Czaniec - Roczyny - Andrychów, wybudowanie nowego mostu nad Iłownicą w ciągu ul. Waryńskiego w Czechowicach-Dziedzicach oraz przebudowa tej ulicy. Na 3-kilometrowym odcinku zostaną wybudowane chodniki.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.