bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 marca 2023
  • 2 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 15104

Kultowy bar mleczny kończy działalność. Działał ponad 45 lat

To już pewne. 30 kwietnia zgrana ekipa "Pierożka" po raz ostatni zaserwuje kluski na parze, fasolkę po bretońsku i barszcz z krokietem - dania najbardziej kultowego baru mlecznego w Bielsku-Białej. "Pierożka" pokonała inflacja, wysokie ceny produktów i koszty energii...

Reklama

pierożek
Charakterystyczna tablica z menu "Pierożka" · fot. bielsko.tv


W Bielsku-Białej nie ma chyba osoby, która nie słyszała o "Pierożku". Bar powstał w 1977 roku, jako jeden z wielu prosperujących w Polsce barów mlecznych. Dowodziła nim pani Krystyna Grzęda, mama pani Katarzyny Kwaśny, obecnej właścicielki "Pierożka".

Pani Katarzyna Kwaśny w rozmowie z naszym portalem potwierdziła, że lokal zostanie zamknięty. - To jest cały proces, który rozpoczął się już pod koniec 2021 roku. To wtedy, jeszcze przed wojną w Ukrainie, rozpoczęły się drakońskie podwyżki gazu. Później rosły ceny produktów spożywczych. Było mocno zauważalne, że klienci też zamawiają mniej, że oszczędzają i liczą każdy grosz. Do tego na początku tego roku doszła kolejna podwyżka prądu - tłumaczy pani Katarzyna.

Właścicielka "Pierożka" nie zakładała nawet przez moment, aby szukać oszczędności przez stosowanie tańszych produktów. - Mieliśmy taki klucz, żeby wszystkie produkty mieć z najwyższej półki. To jest jednak bar, a nie restauracja i ta cena jest ograniczona. Nie możemy sprzedawać dań w takiej samej cenie jak w restauracji. Można by kombinować ze składnikami, szukać tańszych produktów, ale to nie moja bajka - dodaje restauratorka.

Pani Katarzyna Kwaśny nie ukrywa emocji i faktu, że była to dla niej bardzo trudna decyzja. - Kocham moich klientów, za to, że byli ze mną na dobre i na złe. I wtedy, kiedy był remont i szło się do nas przez kładkę nad czterometrową dziurą, i wtedy kiedy była pandemia i ludzie przychodzili po kluski i odgrzewali je w domu. Często jestem na sali i słyszę wiele dobrych, ciepłych słów, dlatego jest mi tym bardziej żal. Mogę tylko podziękować wszystkim klientom i powiedzieć im, że kocham ich z całego serca - kończy właścicielka kultowego lokalu.

Pierożek będzie czynny do 30 kwietnia do godziny 16.00

W 2021 roku odwiedziliśmy bar z naszą kamerą w ramach cyklu "Kultowe Bielsko". Wszystkich tych, którzy nie widzieli jeszcze reportażu o historii "Pierożka", zachęcamy do obejrzenia filmu.

st / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.