Wiadomości
- 29 marca 2023
- wyświetleń: 495
Biotyna - najlepsza przyjaciółka zadbanej kobiety
Materiał partnera:
Długie paznokcie i piękne włosy to pragnienie wielu pań. W spełnieniu tego marzenia pomaga biotyna, nazywana też witaminą H lub witaminą B7. Związek doskonale wpływa na skórę, jednak to nie jedyna zaleta biotyny. Jest ona uważana za remedium na wiele problemów ze zdrowiem i urodą. Poznaj jej unikalne właściwości i dowiedz się, dlaczego warto regularnie zażywać witaminę H.
Sekret kobiecej urody
Biotyna przyspiesza wzrost włosów - to oficjalne stanowisko Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności. Nie ulega wątpliwości, że preparaty zawierające witaminę H działają. Regularna suplementacja dobroczynnego związku sprawia, że włosy są mocniejsze, łatwiej się rozczesują i zyskują cudowny połysk. Obecne w biotynie cząsteczki siarki ochraniają skórę głowy, a sama witamina bierze udział w syntezie cukrów, białek i kwasów tłuszczowych, dzięki czemu pośrednio wypływa na poprawę stanu paznokci, włosów i skóry. Jest skutecznym narzędziem w walce z trądzikiem młodzieńczym, ponieważ ogranicza nadmierną aktywność gruczołów łojowych.
Dobroczynne działanie biotyny
Witamina H sprawia, że kobieta wygląda pięknie i świeżo, a do tego czuje się o wiele lepiej. Biotyna pozytywnie wpływa na układ nerwowy - poprawia nastrój, pomaga w zwalczaniu stresu i obniża nerwowość. Dzięki niej mięśnie i stawy stają się silniejsze, dlatego warto spożywać witaminę B7 w przypadku doskwierających dolegliwości bólowych. Biotyna pomaga diabetykom poprzez stabilizowanie poziomu glukozy w organizmie. Dobroczynny związek wspomaga krzepnięcie krwi, umożliwia wchłanianie witaminy C, reguluje funkcjonowanie tarczycy i trzustki oraz bierze udział w procesie przemiany materii. Biotyna odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie wielu narządów, dlatego należy zadbać, by organizm miał jej pod dostatkiem. Odpowiedni poziom tej witaminy zapewnią bezpieczne suplementy ze sklepu MyBionic: https://mybionic.pl/suplementy/suplementy-dla-kobiet/biotyna.
Co zrobić, gdy w organizmie brakuje biotyny?
Skutki niedoboru biotyny zauważa się dość szybko. Awitaminoza jest odczuwalna zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz organizmu. Kobiety i mężczyźni, którym brakuje tego związku, mogą u siebie zaobserwować:
- poszarzały odcień skóry,
- osłabione, wypadające włosy,
- łamliwe i rozdwajające się paznokcie,
- nawracające zapalenie spojówek,
- senność i obniżenie nastroju,
- rozdrażnienie albo stany lękowe,
- bóle mięśniowe i osłabienie kończyn.
Powyższe objawy warto skonsultować z lekarzem, który określi, czym spowodowane są opisane dolegliwości. Jeśli wywołuje je niedobór biotyny, konieczne będzie rozszerzenie swojej diety oraz wprowadzenie suplementacji.
Naturalne źródła witaminy H
Część witaminy B7 trafia do organizmu razem z pożywieniem, a reszta jest syntetyzowana w jelicie grubym. Dobrym źródłem biotyny są na przykład: orzechy, migdały, szpinak, marchewka, pomidory, grzyby i sardynki. Nie każdy człowiek jest w stanie skutecznie przyswajać witaminę H - w grupie zagrożonej niedoborem znajdują się osoby spożywające alkohol oraz żywność przetworzoną. Ludzie mający niski poziom biotyny powinni sięgnąć po bezpieczne suplementy, które regulują pracę organizmu oraz zapewniają piękny i zdrowy wygląd.