bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 marca 2023
  • 30 marca 2023
  • wyświetleń: 20207

[FOTO] W Szczyrku powstaje nowoczesny hotel. Będzie też aquapark

W Szczyrku powstaje Mercure Szczyrk Resort. Będzie to jeden z najwyżej położonych obiektów w Polsce - jest budowany na 660 m n.p.m. - i największy wielofunkcyjny obiekt w Szczyrku. Inwestor właśnie opublikował zdjęcia z postępów prac.

Reklama

Postępy na budowie Mercure Hotel Szczyrk - 17.03.2023 · fot. Mercure Hotel Szczyrk


Jak czytamy na stronie inwestora, Mercure Szczyrk Resort zaoferuje Gościom zakwaterowanie w pokojach z niepowtarzalnym widokiem na panoramę Beskidu Śląskiego i jego najwyższy szczyt - Skrzyczne (1257m n.p.m.).

Wizualizacje Mercure Szczyrk Resort · fot. Mercure Szczyrk Resort


Obiekt będzie składać się z 9 kondygnacji i mierzyć ponad 326 metrów długości. Dysponować będzie 447 pokojami z widokiem na panoramę Beskidów Skrzyczne i dolinę Żylicy. Do dyspozycji gości będzie 4000 m2 powierzchni konferencyjnej i wystawienniczej, 14 w pełni wyposażonych sal konferencyjnych zlokalizowanych na jednym poziomie a także lądowisko dla helikopterów i grill bar na 400 osób.

Wizualizacje pokoi w Mercure Szczyrk Resort · fot. Mercure Szczyrk Resort


Na terenie hotelu znajdzie się 5 punktów gastronomicznych, strefa SPA & Wellness z sauną i gabinetem fizjoterapii i masażu, siłownia, basen letni z podgrzewaną wodą, strefa dla dzieci oraz teren rekreacyjny. W przyszłości planowane są również atrakcje zimowe jak mini stok narciarski z torem przeszkód, wyciągiem taśmowym dla dzieci i początkujących.

Wizualizacje aquaparku w Mercure Szczyrk Resort · fot. Mercure Szczyrk Resort


Otwarcie czterogwiazdkowego hotelu w Szczyrku planowane jest na początek 2024 roku. Do zaprojektowania hotelu zaproszono dwie pracownie architektoniczne specjalizujące się w tematyce hotelowej: Q2 Studio i Tremend. Warto dodać, że obiekt powstaje z przekształcenia dawnego „Orlego Gniazda”.

mp / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.