Wiadomości

  • 29 grudnia 2012
  • 7 stycznia 2013
  • wyświetleń: 4353

Przyjazne psy w MiniGemini

W sobotę 5 stycznia, obyło się MiniGemini współorganizowane przez Beskidzkie Centrum Szkolenia Pasów Canis.

Spotkanie było poświęcone kształtowaniu relacji dzieci z psami. Instruktorzy z fundacji Canis z udziałem wyszkolonego psa i dziecięcego ochotnika prezentowali zasady prawidłowego, bezpiecznego kontaktu ze zwierzęciem.

MiniGemini z Psami · fot. mat. prasowe


Dzieci przez kontakt z psem mogą doświadczyć przyjemnych emocji, jak też zyskać wiele potrzebnych kompetencji społecznych, nauczyć się odpowiedzialności, okazywania sympatii, stanowczości, delikatności, działania według wskazówek... Jak mówił niejaki Robert Benchle, „pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu”.

W czasie spotkania najmłodsi wzięli również udział w ćwiczeniach z dogoterapii, metody wspomagającej rozwój dzieci i dorosłych, nie tylko niepełnosprawnych czy nieprzystosowanych społecznie, w zakresie sprawności ruchowej, stymulowania zmysłów słuchu, wzroku, dotyku, koncentracji uwagi, okazywania emocji, spontanicznej zabawy, samodzielności.

Dorośli mogli poznać kryteria wyboru psa w zależności od oczekiwań i trybu życia, jak również wraz ze swoimi pociechami odpowiedzieć na kilka konkursowych pytań.

adv / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Gemini Park

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj