bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 grudnia 2012
  • 31 grudnia 2012
  • wyświetleń: 1753

Policja: ostrożnie z fajerwerkami!

Okres Nowego Roku i karnawału to czas zabawy. Tradycyjnie okres ten związany jest z zakupem materiałów pirotechnicznych i sztucznych ogni. Policja przypomina, aby towarzyszący nam dobry nastrój nie wpłynął negatywnie na nasze bezpieczeństwo.

Sylwester: Ostrożnie z fajerwerkami!
Ostrożnie z fajerwerkami!


- Zachowajmy szczególną ostrożność przy posługiwaniu się fajerwerkami. Zadbajmy wspólnie, aby koniec starego i początek nowego roku był dla nas miły i bezpieczny - apelują funkcjonariusze.

Przed użyciem wyrobów pirotechnicznych zapoznajmy się dokładnie z instrukcją obsługi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami musi być ona napisana w języku polskim. Nie kupujmy fajerwerków niewiadomego pochodzenia. Nie dopuszczajmy także, aby wyrobami takimi bawiły się dzieci zwłaszcza bez opieki dorosłych.

Przypominamy, że sprzedawanie fajerwerków dzieciom jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia. Niewłaściwe wykorzystanie petard, sztucznych ogni i podobnych wyrobów może spowodować narażanie życia i zdrowia. Ponadto może skutkować odpowiedzialność cywilną i karną użytkownika.

new / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.