bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 grudnia 2012
  • wyświetleń: 2170

Święta: wypadek i pijani kierowcy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Jeden niegroźny wypadek i 11 drobnych stłuczek to bilans minionych świąt na drogach naszego miasta i powiatu. Policjanci ruchu drogowego byli obecni na drogach wyjazdowych i wjazdowych do miast. Sprawdzali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, stan ich trzeźwości oraz stan techniczny samochodów. Z dalszej jazdy wyeliminowano trzech nietrzeźwych kierujących.

Do jedynego wypadku doszło w środę około 14.20 w Czechowicach-Dziedzicach na drodze krajowej nr 1. 32-letni bielszczanin kierujący Volkswagenem Passatem, chcąc uniknąć potrącenia przebiegającego przez jezdnię psa, wjechał do przydrożnego rowu. Na skutek zdarzenia 60-letnia pasażerka doznała złamania ręki. Kierujący Passatem był trzeźwy.

Policjanci zatrzymali trzech kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę na podwójnym gazie. W noc wigilijną w Bestwinie na ul. Krakowskiej czechowiccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 34-letniego kierowcę opla astry. Badanie alkomatem wykazało, że sprawca miał we krwi ponad 2 promile alkoholu.

Pozostali dwaj nietrzeźwi kierujący „wpadli” w ręce stróżów prawa w pierwszy dzień świąt. Tuż po 1.00 w nocy w Czańcu na ul. Wojtyły policjanci z drogówki zatrzymali 28-letniego kierowcę fiata, który spowodował kolizję drogową. Badanie stanu jego trzeźwości dało wynik blisko promila alkoholu.

Wśród zatrzymanych był także 52-letni rowerzysta, którego policjanci zatrzymali w Kobiernicach na ul. Bielskiej. Kierowca jednośladu miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Minione święta to dla wszystkich policjantów czas intensywnej pracy. Nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego miasta i powiatu czuwało ponad 300 stróżów prawa, którzy przeprowadzili blisko 200 interwencji. Policjanci wzywani byli na interwencje domowe i te w miejscach publicznych, które dotyczyły głównie zakłócania spokoju.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj