Wiadomości

  • 17 marca 2023
  • 22 marca 2023
  • wyświetleń: 4131

[ZDJĘCIA] Znany popularyzator nauki w Gemini Parku!

Za nami wyjątkowe spotkanie z Karolem Wójcickim, autorem największego w Polsce astronomicznego fanpage'a "Z głową w gwiazdach". Wydarzenie odbyło się we wtorek 21 marca w Gemini Parku. Znany popularyzator nauki wygłosił wykład pt. "W pogoni za cieniem. Opowieść łowcy zaćmień".

Karol Wójcicki w Gemini Park Bielsko-Biała - 21.03.2023 · fot. Gemini Park Bielsko-Biała


Karol Wójcicki przemierza cały świat w pogoni za zaćmieniami Słońca, a dwa miesiące w roku spędza za kołem podbiegunowym polując na zorze polarne. Jednocześnie uwielbia leżeć na tarasie u siebie w domu, wypatrując sypiących z nieba meteorów.

Z zarażania swoją astronomiczną pasją innych uczynił sposób na życie. Zorganizował jedne z największych na świecie wspólnych obserwacji nocnego nieba (na 12 tysięcy osób) oraz wiele innych imprez popularnonaukowych. Jest częstym gościem programów telewizyjnych i radiowych oraz współpracownikiem Gazety Wyborczej. Prowadził programy popularnonaukowe na antenie Discovery Science i TVN Turbo.

Loading...


Karol Wójcicki to także nauczyciel astronomii w szkole podstawowej Eureka. W latach 2008-2016 związany był z Centrum Nauki Kopernik. Obecnie odkrywa przed innymi sekrety Arktyki, podczas wypraw na obserwacje zorzy polarnej. Jest laureatem nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową.

ar / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Gemini Park

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj