Wiadomości

  • 3 marca 2023
  • 6 marca 2023
  • wyświetleń: 5360

Najlepsi kolarze znów w Bielsku-Białej. Powraca Tour de Pologne!

Tour de Pologne powraca do Bielska-Białej! Jak udało się potwierdzić portalowi bielsko.info, nasze miasto zgłosiło zamiar organizacji mety jednego z etapów wyścigu. Trwa dopinanie szczegółów.

Tour De Pologne - 5. etap z metą w Bielsku Białej - 13.08.2021
Tour De Pologne - 5. etap z metą w Bielsku Białej - 13.08.2021 · fot. Grzegorz Załucki / bielsko.info


Będzie to jubileuszowa, 80. edycja Tour de Pologne. Wyścig zostanie rozegrany od 29 lipca do 4 sierpnia. Wiadomo już, że nasz "narodowy wyścig" wystartuje w Poznaniu, a zakończy tradycyjnie w Krakowie.

Według nieoficjalnych informacji, do których dotarł nasz portal, Tour de Pologne dojedzie do Bielska-Białej podczas 5. etapu, który odbędzie się 2 sierpnia. Przypomnijmy, ostatni raz TdP w naszym mieście gościł 13 sierpnia 2021 roku - wtedy również ulokowana była tutaj meta 5. etapu.

Tour De Pologne - 5. etap z metą w Bielsku Białej - 13.08.2021 · fot. Grzegorz Załucki / bielsko.info


78 Tour de Pologne, przejazd przez Bielsko-Białą pod zamkiem Sułkowskich - 13.08.2021 r. · fot. Andrzej Grynpeter / bielsko.info


Jak informuje w rozmowie z portalem pless.pl Dariusz Skrobol, burmistrz Pszczyny, to miasto prowadzi rozmowy z organizatorami Tour de Pologne na temat organizacji startu w Pszczynie jednego z etapów tegorocznego wyścigu. Jak dodał, to etap zaplanowany na 2 sierpnia, podczas którego kolarze przejadą przez Wisłę, Ustroń w kierunku Bielska-Białej.

Warto dodać, że według wstępnych informacji miastami etapowymi w naszym regionie mają być także Szczyrk oraz Wisła. Mówił o tym podczas rozmowy z Radiem 90 burmistrz Wisły, Tomasz Bujok.

- Cieszy fakt, że rzeczywiście po raz kolejny, bodajże dwukrotnie jest planowany przejazd przez Wisłę. Myślę, że to duża promocja, ale przede wszystkim też duże wydarzenie sportowe. W tej chwili jeszcze przebieg trasy uzgadniany, więc wiem, że jest przewidywany przejazd przez Zameczek, potem wyjazd do Istebnej, potem oczywiście zjazd Kubalonką do ronda na Oazie i Salmopol, meta w Szczyrku - powiedział Bujok na antenie rozgłośni.Tour de Pologne zaliczany jest do elitarnego cyklu UCI World Tour, czyli kolarskiej ligi mistrzów. Od lat impreza przyciąga największe sławy peletonu i elitarne grupy zawodowe, dostarczając niezapomnianych wrażeń i emocji wszystkim kibicom. Szczegóły organizacji jubileuszowego 80. Tour de Pologne, w tym trasa, nie są jeszcze znane. Organizatorzy zapewniają jednak, że na starcie nie zabraknie gwiazd światowego kolarstwa.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.