bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 grudnia 2012
  • wyświetleń: 1542

Najlepszy czas dla kieszonkowców

Przedświąteczny okres to także czas zwiększonej aktywności złodziei kieszonkowych, którzy wykorzystują każdą nadarzającą się okazję, żeby nas okraść i zniknąć niespostrzeżenie w tłumie.

Złodzieje działają najczęściej w autobusach miejskich, na przystankach, w centrach handlowych, pubach i wszędzie tam, gdzie jest dużo ludzi zajętych zakupami bądź spieszących do pracy. Wykorzystują chwilę nieuwagi, niezabezpieczone kieszenie i niezamknięte torebki.

Ściganie sprawców jest utrudnione, ponieważ całe zdarzenie trwa zaledwie kilka sekund i ofiary nie są w stanie zapamiętać żadnych istotnych szczegółów lub też nie zauważyły, że padły ofiarą złodzieja.

Przekonało się o tym w ostatnich dniach kilku klientów bielskich hipermarketów, banków i lokali. W sklepie przy ul. Cieszyńskiej złodziej okradł bielszczankę. Z wózka na zakupy zniknął jej portfel z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 300 zł.

W banku przy ul. 11-go Listopada kieszonkowiec okradł 58-letnią klientkę. Jego łupem padł portfel z kartą bankomatową, kredytową i dokumentami. W lokalu przy ul. 1-go Maja z torebki 17-letniej bielszczanki zniknął telefon komórkowy i legitymacja szkolna.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.