Reklama

Wiadomości

  • 13 lutego 2023
  • 14 lutego 2023
  • wyświetleń: 4074

Kolejna bulwersująca kradzież. Himalaiści pozbawieni sprzętu

Klub Wysokogórski Bielsko-Biała padł ofiarą złodziei. Jak poinformował w mediach społecznościowych Łukasz Mucha, sprzęt - raki, czekany, kaski, zestawy lawinowe, plecaki lawinowe, uprzęże itp. - znajdował się w klubowej wypożyczalni i służył górskiej społeczności. Wartość oszacowanych łącznie strat to niemal 40 000 zł.

Kolejna bulwersująca kradzież. Klub pozbawiony sprzętu
Kolejna bulwersująca kradzież. Himalaiści pozbawieni sprzętu · fot. Klub Wysokogórski Bielsko-Biała


- To nietypowy post, bo i temat nie jest tak przyjemny jak Wasze górskie przygody. Zapewne nieraz słyszeliście, że skradziono sprzęt strażakom, czy ratownikom medycznym. Tak - wierzyć się nie chce, lecz to się zdarza. Tym razem chcemy Wam zwrócić uwagę, że na rynku może pojawić się sprzęt, zabezpieczający ludzi w górach, pochodzący sprzed kilkudniowej kradzieży w Klubie Wysokogórskim Bielsko- Biała. Sprzęt (raki, czekany, kaski, zestawy lawinowe, plecaki lawinowe, uprzęże itp) znajdował się w klubowej wypożyczalni i służył górskiej społeczności. Wartość oszacowanych łącznie strat to niemal 40 000 zł - napisał w mediach społecznościowych, w tym na popularnej grupy "Tatromaniacy", Łukasz Mucha.

Bielszczanin wystosował również apel do internautów. - W imieniu Klubu prosimy Was o zwrócenie szczególnej uwagi na sprzęt wspinaczkowy i turystyczny, pojawiający się na rynku wtórnym. W identyfikacji skradzionego sprzętu może pomóc informacja, że wszystkie nasze rzeczy miały naniesiony symbol identyfikacyjny (kolejno numery systemowe), a dodatkowo część z nich opatrzona była logo KW Bielsko Biała. Każda z informacji, która może przyczynić się do odzyskania choćby jego części jest dla Klubu na wagę złota - przekazał.

Przykłady sprzętu KW Bielsko-Biała, który został skradziony · fot. Klub Wysokogórski Bielsko-Biała


- Odbudowanie wyposażenia, którym dysponowaliśmy i służyło członkom naszego Klubu, prawdopodobnie potrwa kilka lat. Część zdjęć sprzętu znajduje się w linku Wypożyczalnia - KW Bielsko Biała.

Zgłoszenia można kierować na adres mailowy kontakt@kwbielsko.org. W przypadku natrafienia na ślad lub próby sprzedaży sprzętu KW Bielsko Biała należy kontaktować się bezpośrednio z policją w Bielsku-Białej.

- Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc z Waszej strony. Z górskim pozdrowieniem i podziękowaniem Klubowicze KW BB - podsumował Łukasz Mucha.

Loading...


to nie pierwszy raz, kiedy Klub Wysokogórski Bielsko-Biała padł ofiarą złodziei. Dlatego też planowana zmiana siedziby klubu nastąpiła szybciej, niż zakładano. - W związku z bardzo przykrymi wydarzeniami, które miały miejsce początkiem tego tygodnia zmuszeni byliśmy przenieść się do nowej siedziby szybciej niż się spodziewaliśmy... Niestety nasza siedziba na Barlickiego po raz drugi padła łupem złodziei i tym razem niestety straty są dużo, dużo większe - napisał w czwartek, 9 lutego Klub Wysokogórski Bielsko-Biała na swoim profilu na Facebooku.

mp / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.