bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 grudnia 2012
  • wyświetleń: 2846

Groźbą wymusił tankowanie paliwa

Policjanci z Kobiernic zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który groźbami zmusił pracownika stacji paliw do zatankowania samochodu. Na odchodne rzucił, że na stację przyjeżdżać będzie codziennie i każdego dnia żądać będzie darmowego tankowania i równie miłej obsługi.

We wtorek tuż po 5.00 na stację paliw w Kozach podjechało BMW. Z samochodu wysiadł mężczyzna, który w arogancki sposób zwrócił się do pracownika żądając zatankowania paliwa. Kiedy sprzedawca odmówił, sprawca zagroził mu pobiciem. Widząc, że klient nie rzuca słów na wiatr, spełnił jego żądania i zatankował do zbiornika bmw paliwo za kwotę 100 zł.

Zadowolony z siebie sprawca na odchodne rzucił, że na stację od teraz przyjeżdżać będzie codziennie. Codziennie żądać też będzie równie miłej obsługi i darmowego tankowania. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci nie mieli większego problemu z ustaleniem sprawcy tego przestępstwa. Zatrzymali go chwilę później, gdy spokojnie spał w swoim domu.

Doprowadzono go do policyjnego aresztu. W środę zatrzymany usłyszy zarzuty. Za wymuszenie rozbójnicze grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie rozstrzygnie prokurator. W przeszłości zatrzymany był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.