Reklama

Wiadomości

  • 8 lutego 2023
  • 11 lutego 2023
  • wyświetleń: 9215

Wózek inwalidzki odzyskany! Złodziej zatrzymany po pościgu

W środę, 8 lutego portal bielsko.info informował o kradzieży wózka inwalidzkiego należącego do 25-letniego bielszczanina, wprost spod drzwi jego mieszkania. W czwartek, 9 lutego pan Maksymilian poinformował nasz portal, że wózek został odzyskany! Policjanci podali szczegóły zatrzymania złodzieja, który został ujęty po pościgu.

Wózek inwalidzki odzyskany! Pomógł wielki odzew bielszczan
Wózek inwalidzki odzyskany! Złodziej zatrzymany po pościgu · fot. KMP Bielsko-Biała


Przypomnijmy, do kradzieży wózka inwalidzkiego doszło pomiędzy godziną 22.00 w poniedziałek, 6 lutego a 14.00 we wtorek, 7 lutego przy ulicy Cieszyńskiej w Bielsku-Białej. Poinformował o tym w mediach społecznościowych pan Maksymilian, jego właściciel.

- Między godziną 22.00 dnia 6 lutego a godziną 14.00 dnia 7 lutego skradziono mi wózek inwalidzki Quickie Life, spod drzwi mieszkania przy ul. Cieszyńskiej w Bielsku-Białej. Ktokolwiek widział ktokolwiek wie - proszę o informację zwrotną i przede wszystkim UDOSTĘPNIANIE, bo jeszcze jest mi przydatny do życia - napisał na swoim profilu.

Sytuacja wywołała oburzenie w mediach społecznościowych. "W jakim świecie my żyjemy", "jak można być taką świnią! Karma wraca" czy też "to się w głowie nie mieści..." - to tylko jedne z komentarzy, które przewijają się pod postem, który udostępniono ponad 1200 razy.

Zgłoszenie o kradzieży wózka otrzymali policjanci, którzy wykonywali czynności w tej sprawie. W czwartek pan Maksymilian, właściciel pojazdu, poinformował portal bielsko.info, że wózek został odzyskany. - Dzisiaj odwiedzili mnie policjanci, którzy dostarczyli pojazd. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które pomogły w poszukiwaniach - powiedział nam 25-letni bielszczanin.

Loading...


Policjanci podają szczegóły zatrzymania złodzieja- Bielscy wywiadowcy, patrolując w ubiegłą środę rejon miejscowości Landek zauważyli poruszający się z dużą prędkością pojazd Mitsubishi. Policjanci postanowili sprawdzić przyczynę tego pośpiechu. W celu przeprowadzenia kontroli pojazdu użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazując kierującemu zatrzymanie się. Ten jednak zignorował ich i rozpoczął ucieczkę, gwałtownie zawracając na przejściu dla pieszych przy ulicy Strumieńskiej, po czym zaczął oddalać się w kierunku Chybia - poinformował mł. asp. Dawid Ziętek z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

- Wywiadowcy podjęli pościg, który zakończył się kilkaset metrów dalej, na polu uprawnym, a następnie zatrzymali kierowcę, którym okazał się 26-letni mieszkaniec powiatu cieszyńskiego. Policjanci rozpoznali w nim jednego ze sprawców kradzieży wózka inwalidzkiego i roweru, do której doszło w nocy z 6 na 7 lutego na jednym z bielskich osiedli. Mężczyzna miał na sobie tę samą kurtkę, w której dokonał kradzieży. Usłyszy m. in. zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kradzieży - dodał mł. asp. Ziętek.

W wyniku dalszych czynności bielscy stróże prawa na terenie powiatu cieszyńskiego zatrzymali drugiego z mężczyzn podejrzanych o dokonanie kradzieży. Okazał się nim 38-latek pochodzący z terenu woj. śląskiego. Policjanci odzyskali skradziony wózek inwalidzki i rower.

Obaj podejrzani byli wcześniej zatrzymywani przez Policję m. in. za kradzieże, włamania, rozbój i inne przestępstwa. Trwają czynności mające na celu zatrzymanie trzeciego sprawcy kradzieży. O dalszym losie podejrzanych zdecyduje prokuratura. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat.

25-letni Maksymilian walczy o sprawnośćWózek inwalidzki należy do 25-letniego Maksymiliana, któremu sprawność zabrała borelioza. Na portalu siepomaga.pl trwa zbiórka na rzecz młodego bielszczanina - na leczenie i rehabilitację, a także dojazdy do specjalistów. Zbiórka dostępna jest tutaj.

mp / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.